Bursa
Parçalı Bulutlu
27.1°

Genç Göksu'nun büyük başarısı! 12 yaşında 71 madalya

YAŞAM , 13 Aralık 2019 Cuma, 11:11

Bursalı genç yüzücü Göksu Gümüş, son 2 yılda katıldığı tüm yarışlardan madalyayla döndü. 12 yaşında tam 71 madalyaya sahip olan Gümüş'ün en büyük hedefi, ay yıldızlı mayoyu giyerek, Türkiye'yi uluslararası organizasyonlarda temsil etmek.

Genç Göksu'nun büyük başarısı! 12 yaşında 71 madalya

71 madalya sahibi 12 yaşındaki yüzücü Göksu Gümüş, başarı hikayesini enbursa.com mikrofonlarına anlattı.

Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü sporcularından Gümüş, yüzmeye 7 yaşında başladı, ancak yüzme sporuyla profesyonel olarak ilgilenmeye başlaması antrenörü Gökçen Mutlu ile tanışmasıyla gerçekleşti.

Son olarak Ankara'da düzenlenen 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye finallerinde 100 metre sırt üstü yarışlarında birinci olan Göksu Gümüş, başarısının sırrının çok çalışmaktan geldiğini söyledi.

EN BÜYÜK HAYALİ MİLLİ MAYO

Ailesinin en büyük destekçisi olduğunu vurgulayan Gümüş, "Benim en büyük hayalim milli takımda yüzmek ve uluslararası yarışmalarda ülkemi gururla temsil etmek istiyorum" dedi.

OKUL İKİNCİSİ

Kükürtlü Ticaret ve Sanayi İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi olan Göksu Gümüş, "Sporcu olman hayatını etkiliyor mu?" sorusuna ise "Okul hayatımı kesinlikle etkilemiyor. Aslında etkiliyor ama olumlu yönde etkiliyor. Hatta okuduğum okulda okul ikincisiyim. Derslerim de gayet başarılı gidiyor" diye konuştu.

YILDIRIM BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Gümüş, başarısında Yıldırım Belediyesi'nin sunduğu sportif imkanların da önemli etkisi olduğunu belirterek, "Yıldırım Belediyesina, Başkanımız Oktay Yılmaz'a ve Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

'HEM ÇALIŞKAN HEM DİSİPLİNLİ'

Göksu Gümüş'ün antrenörü Gökçen Mutlu da "Göksu'yu ilk gördüğümde bu kızın hocası ben olmalıyım, dedim. Çok fazla yetenekli. Hem çok çalışkan hem de çok disiplinli. Ankara yarışlarından sonra 1 hafta izin verdim ama yine de gelip yüzüyor. Bu çalışkanlık Göksu'ya başarıyı getiriyor ve daha çok nicelerini getirecek" ifadelerini kullandı.