Bursa
Açık
17°

Gelecek Parti Bursa il teşkilatında kongre günü

BURSA , 12 Eylül 2020 Cumartesi, 18:01

Gelecek Partisi'nin Bursa 1. Olağan Kongresi, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun video konferansla katılımıyla gerçekleştirildi. Alpaslan Yıldız'ın il başkanı seçildiği kongrede, Genel Başkan Davutoğlu, "Türkiye'yi kim Antalya körfezine sıkıştırmak isterse bilsinler ki İstiklal Savaşı bilinciyle harekete geçer onları da oradan kovar geldikleri yerlere geri göndeririz." dedi.

Gelecek Parti Bursa il teşkilatında kongre günü

Gelecek Partisi'nin Bursa Birinci Olağan Kongresi, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun video konferansla katılımıyla, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KONGRE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Kongreye Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Nedim Yamalı, Ayhan Seferüstün, Doğan Demir, Yeşim Karadağ ile Sema Silkin Ün, Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanları ve Gelecek Partisi Genel Merkez Kurucu Üyeleri ve siyasi parti il başkanları katıldı.

İl Başkanı Alpaslan Yıldız'ın aday olduğu kongrede Bursa'nın eski valilerinden Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı İzzettin Küçük divan başkanlığı yaptı.

Gelecek Partisi'nin merkez parti olduğunu söyleyen Küçük, "Bu parti fikir kulübü olarak kurulmadı. Milletin ve ülkenin büyük ihtiyacı olarak kurulmuş bir partidir. Büyük bir teveccüh var. Bu parti bir lider partisi değil, kadro partisidir" şeklinde konuştu.

Kongreye katılanlar arasında kurucu üyelerden Nihal Olçok da vardı.

15 Temmuz şehitlerinden Erol Olçok'un eşi olan Olçok, partisinin gençlere umut olduğunu söyledi.

'İSTİKLAL SAVAŞI BİLİNCİYLE HAREKETE GEÇERİZ'

Kongreye video konferansla katılan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Doğu Akdeniz'de yaşananlara dikkat çekti. Konuşmasında Mavi Vatan vurgusu yapan Davutoğlu, "Her fırsatta doğu Akdeniz politikamıza destek veriyoruz. Doğu Akdeniz'deki hatlarımızı yok sayan mavi vatan olarak belirttiğimiz alanlara göz koyanlara, Türkiye'yi kim Antalya körfezine sıkıştırmak isterse bilsinler ki, İstiklal Savaşı bilinciyle harekete geçer onları da oradan kovar, geldikleri yerlere geri göndeririz." dedi.

GELECEK PARTİSİ SAHALARA İNİYOR

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 400 delegeden 168'nin oy kullandığı seçimlerde Alpaslan Yıldız, Gelecek Partisi Bursa İl Başkanlığı'na seçildi.

Bursa'nın sorunlarını yakından takip ettiklerini belirten Yıldız, sahalara ineceklerini açıkladı.