Bursa
Çok Bulutlu
15.9°
enBursa Haber

Gaziantepspor Başkanı'ndan Akşener'e tehdit

GÜNCEL , 04 Haziran 2018 Pazartesi, 16:02

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in Gaziantep mitingiyle başlayan tartışmalar sürüyor. Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin'den Akşener'e skandal bir tehdit geldi. Akşener de Şahin'e aynı sertlikte yanıt verdi.

Gaziantepspor Başkanı'ndan Akşener'e tehdit

Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin, İYİ Parti lideri Akşener'in hafta sonu yaptığı mitingde Gaziantepspor atkısı takmasına tepkisini tehditle gösterdi.

Şahin, Twitter hesabından yazdığı mesajda "Gaziantep atkısını herkes takabilir teröristler hariç. fetöcü Meral Akşener seni bu atkıya kurban ederim" dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN TEPKİ

Şahin'e ilk tepki İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep eski Milletvekili Ümit Özdağ'dan geldi. Özdağ, Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin'in tweetine "427 takipçisi olan ve adam taklidi yapan onu da iyi yapamayan bu kişi Sayın Akşener'e fetöcü terörist demiş. Zavallı terbiyesiz yaratık sana söylenecek her laf israf olur" diye konuştu.

Şahin'e Akşener'in tepkisi de gecikmedi. Kırıkkale mitinginde konuşan Akşener, şunları söyledi:

'BUYUR BİRADER BUYUR'

"Belediye başkanıyla validen yüz alan Gaziantepspor Kulübü Başkanı beni tehdit ediyor Canımı alacakmış. Bekleriz... Bekleriz. Buyur birader buyur. Bir Türkiye düşünün cumhurbaşkanı adayının ölümle tehdit edildiği, başbakanın aynı cumhurbaşkanı adayına FETÖ'cü iması yaptığı, ama buna karşılık kılını bile kıpırdatmadığı Türkiye..."

Akşener, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e de tepkiliydi:

'AYNAYA BAK AYNAYA'

"Kamyonların konulmasıyla 15 Temmuz üzerinden bana FETÖ'cülük imasında bulunuyorsa haydi oradan be hadi oradan be! İnternette geziyor. FETÖ'cülerin yaptığı toplantıda 'Fetullah Gülen ağabeyciğim' diyen sensin. Buradan Sayın Erdoğan'a sesleniyorum. Sayın Erdoğan çevrendeki herkes kendi FETÖ'cülüğünü örtmek için bana çemkiriyor. Yazıklar olsun. Kardeşim aynaya bak aynaya."