Bursa
Parçalı Bulutlu
enBursa Haber

Galatasaray maçı dönüm noktamız

BURSASPOR , 21 Şubat 2018 Çarşamba, 11:47

8 maçtır kazanamayan Bursaspor'da teknik direktör Paul Le Guen, "Galatasaray maçı dönüm noktamız olabilir. 12 maç kaldı ve hepsi de dönüm noktası. İlk olarak da bunların başında Galatasaray geliyor" dedi.

Galatasaray maçı dönüm noktamız

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Galatasaray maçıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Fransız teknik adam, "Dönüm noktalarından bir tanesi. Çünkü 12 maçımız kaldı. Hepsi dönüm noktası. Onların da ilki Galatasaray maçı olarak isimlendirebiliriz.

Puan tablosu açısından umudumu kaybettiğimi söyleyemem. Galatasaray maçı kolay geçmeyecektir ama sezon biterken tabloda alacağımız yer açısından ben umutluyum. Lig puan tablosunun ilk bölümünde kendimizi konuşlandırabileceğimize olan olan inancım, umudum devam ediyor" dedi.

Le Guen şöyle devam etti: "Bu yolda tabii ki bazı zorluklar yaşadık. İyi geçen dönemimizin ardından. Devamlılık konusunda sıkıntılar yaşadık, daha sonrasında bazı oyuncularımızın eksikliği kadromuzda belirdi. Tabii ki bunlar gelirken, kaybettiğimiz maçlar dolayısıyla da özgüvenimizi kaybettik. Bence en hızlı şekilde geri kazanmamız gereken özelliğimiz, özgüvenimiz olacak. Pazar günkü oyunun tabii ki sonuç olarak beni hayal kırıklığına uğrattı ama oyun olarak hayal kırıklığına uğramadığımı daha önce de söylemiştim bugün tekrar ediyorum. Belki bitirme alanında, son bölümde bazı eksikliklerimiz vardı, golü bulamadık ama savaşma ruhu, sahadaydı. Oyuncularımızın, oyun içindeki katılımı çok yüksekti, bence bu çok önemli bir temel oluşturuyor bizim açımızdan. Tamam daha etkili olmalıyız, tamam ön tarafta daha fazla üretmeliyiz, üretken olmalıyız bunları anlıyorum ama bunlar da şu an sahip olduğumuz temelin üzerine koyulabilecek şeylerdir, o yüzden umutluyum."