Bursa
Parçalı Bulutlu
23.4°

Galatasaray'da Belhanda gitti gidiyor!

SPOR , 17 Haziran 2020 Çarşamba, 10:30

Yıldız oyuncu, Al Ahly'nin teklifini kabul ederken top şimdi kulüplerde. Faslı için 5 milyon Euro isteyen G.Saray, Suudi ekibiyle anlaşmaya varırsa, yıldız oyuncu üç sezonun ardından İstanbul'dan ayrılacak.

Galatasaray'da Belhanda gitti gidiyor!

Galatasaray'da sezon başından bu yana gösterdiği performans nedeniyle tribünlerden eleştiri alan Younes Belhanda'ya yol göründü. Faslı futbolcuyu iki senedir kadrosuna katmak isteyen hatta geçen sezon devre arasında ciddi bir teklifle gelen Suudi Arabistan'ın Al Ahly takımı bir kez daha kesenin ağzını açtı.

AL Ahly, Galatasaray'la bir yıl daha sözleşmesi bulunan Belhanda'ya yıllık 7 milyon dolar önerirken, sarı kırmızılılarda yıllık 3 milyon 350 bin Euro (Yaklaşık 3.8 milyon dolar) kazanan ancak pandemi döneminde yönetimin yüzde 15'lik maaş indirimini kabul eden yıldız futbolcunun Suud ekibine yeşil ışık yaktığı öğrenildi. Al Ahly'nin yaptığı yıllık 7 milyon dolarlık maaş teklifine olumlu dönüş yapan Belhanda'nın, Galatasaray'a bonservis geliri kazandırarak gitmesine artık kesin gözü ile bakılmaya başlandı. Oyuncudan 'Tamam' yanıtı alan Al Ahly, Galatasaray Kulübü ile de temasa geçti.