Bursa
Çok Bulutlu
22°

Frutti Extra Bursaspor 77-85 Pınar Karşıyaka

BURSASPOR , 13 Ekim 2019 Pazar, 17:15

Frutti Extra Bursaspor Basketbol Süper Ligi'in 3 . haftasında sahasında Pınar Karşıyaka'yı konuk etti.

Frutti Extra Bursaspor 77-85 Pınar Karşıyaka

Son yıllarda ilk kez dolu tribünler önünde oynanan mücadelede Pınar Karşıyaka baştan sona kadar üstün olan taraftı. Frutti Extra Bursaspor bir ara rakibini yakalamasına karşın en büyük zaafı olan serbest atışları değerlendirememesi sonrasında bu yenilgi geldi.

Karşılaşmayı Bursasporlu futbolcuların yanı sıra, Bursaspor yönetim kurulu üyelerinin büyük bir bölümü izledi.

İlk çeyreğe Pınar Karşıyaka iyi başladı ve ilk dakikayı Metecan Birsen, Morgan'ın basketleriyle 0-5 önde geçti. Bursaspor sonrasında Olageni ile bulduğu basketlerle farkın açılmasına izin vermedi: 5-9. Pınar Karşıyaka Nusret'in basketleriyle farkın kapanmasına izin vermedi ve İzmir temsilcisi ilk çeyreği 18-22 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte ise Daniel Morgan dışarıdan, Triche ise pata a altında etkili olunca 15. Dakikaya doğru fark 10 sayıya kadar çıktı. Ancak, Frutti Extra Bursaspor serbest atışlarda istediği sayıları bulamadı. Buna karşın Jones Jr'in basketlerine karşın Pınar Karşıyaka soyunma odasına 7 sayılık üstünlükle 38-45 önde gitti.

Üçüncü periyode Peery Jones'in üçlükleriyle başlayan Frutti Extra Bursaspor farkı 26.dakikada 5 sayıya (50-55) indirmeyi başardı. İkin takımında hücumlardan boş döndü. James Jones'ın basketi sonrasında fark yeniden 5 sayıya (52-57) indi. Peery'nin hücum ribaundu sonrasında Juwan Freeman'ın üçlüğü sonrasında 28.dakikada skor 55-57'ye geldi. İzzet'in pota altında değerlendiremediği top sonrasında eşitlik gelmedi. 30. Dakikada Peery Jones'ın üçlük basketi ile Frutti Extra Bursaspor ilk kez rakibini yakaladı ve öne geçti: 58-57Yunus Emre Sonsırma ve son saniyede Nusret Yıldırım'ın üçlükleri ile konuk takım final periyoduna 58-63 önde girdi.

Final periyodunda Frutti Extra Bursaspor iki hücumdan boş döndü. Pınar Karşıyaka ise Yunus Emre Sonsırma'nın basketiyle 33.dakikada farkı açmaya başladı: 58-65 Karşılıklı üçlükler sonrasında skor 61-70 oldu. Cristopher Jones'ın basket faulü sonrasında fark 5 sayıya (65-70) indi. İzmir temsilcisi özellikle Nusret Yıldırım'ın üçlükleriyle farkın kapanmasına izin vermedi ve 35. Dakikada skor 67-75 oldu. Cristopher Jones'ın üçlüğü Frutti Extra Bursaspor'a nefes aldırttı: 70-75 Potanın timsahı üst üste iki hücumda sayı üretemeyince fark erimedi. Son üç dakikaya Frutti Extra Bursaspor 70-78 geride girdi. Üst üste atılan 2 boş üçlük sonrasında hücumları iyi değerlendiren İzmir temsilcisi farkı 10 sayıya 70-80 çıkardı. Perry'nin basket faulü sonrasında fark 7 sayıya 73-80 indi. Christopher Jones'ın kaçan boş turnikesinde İzmir ekibi cezayı kesti ve skor 73-82 oldu. Frutti Extra Bursaspor, boş hücumlar sonrasında Pınar Karşıyaka'ya 77-85 yenilmekten kurtulamadı.