Bursa
Açık
30.6°

Fransa, Türkiye gibi önlem almadı

SPOR , 29 Mart 2020 Pazar, 11:21

Le Havre'de forma giyen Umut Meraş, koronavirüs sebebiyle zor günler geçiren Fransa'da işlerin daha da kötüye gittiğini söyledi.

Fransa, Türkiye gibi önlem almadı

Fransa 2. Lig takımlarından Le Havre'de forma giyen Umut Meraş, koronavirüs sebebiyle zor günler geçiren Fransa'da işlerin daha da kötüye gittiğini söyledi.

Meraş, "Ben Türkiye'ye dönmeden önce Fransa'da insanlar hâlâ normal yaşantılarına devam ediyordu. Caddeler ve sokaklar kalabalıktı, maske ya da eldiven takan yoktu. Türkiye'deki gibi önlemler almadı insanlar ve şu anda İtalya gibi kötü bir tablo var orada. Üstelik durumun daha kötüye gittiğini söylüyorlar." dedi.

"14 gün karantinada kaldım"

Türkiye'ye dönünce 14 gün karantinada kaldığını aktaran başarılı sol bek, "Türkiye'ye döndükten sonra 14 gün karantinada kaldım. Geldiğimden beri markete bile gitmiyorum. Dikkat etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Fransa'dan daha iyi önlemler aldığını ifade eden Umut Meraş, "Türkiye'deki önlemler bence Fransa'ya göre kat kat daha iyi. Fransa'da hiçbir yer dezenfekte edilmiyordu. Bizim ülkemizin bu konuda daha bilinçli olduğunu düşünüyorum. İnsanlar sosyal mesafeyi korumaya çalışıyor. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu sürekli bilgilendirme yapıp uyarılarda bulunuyor. Bu uyarıların tamamını ülke olarak dikkate almalıyız" yorumunu yaptı.

Futboldan uzun süre ayrı kalacaklarını söyleyen milli futbolcu, "Avrupa liglerinde bu sezon yeniden başlayabilir mi? Ben futboldan uzun bir süre ayrı kalacağımızı, düşünüyorum. Futbolu, futbolcuları çok etkileyecek bu olay. 2-3 ay daha sürecek gibi duruyor. Tabii biz futbolcular sürekli antrenman yapan insanlarız, şu anda yüksek tempoda idman yapamıyoruz. O yüzden ister istemez bir düşüş oluyor. Ligler başladığında inşallah büyük sakatlıklar olmaz. Çünkü hepimiz risk altına girdik. Bu süreçte kendilerine çok dikkat etmeli futbolcular. Ben özel hocamla birlikte antrenmanlara başladım. 2.5-3 metrelik bir mesafe ile antrenman yapıyoruz. Orada bile dikkat ediyoruz" dedi.