Bursa
Açık
30.1°

Formula 1, Türkiye'ye mi dönüyor?

SPOR , 29 Temmuz 2020 Çarşamba, 17:47

Intercity İstanbul Park, Formula 1 yarışlarının yeniden İstanbul'da yapılması için görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Formula 1, Türkiye'ye mi dönüyor?

Koronavirüs salgınının etkilediği Formula 1 takviminde bazı yarışlar iptal edilirken yerlerine başka pistler ekleniyor. Son günlerde sosyal medyada Formula 1'in Türkiye'ye döneceği iddialarına Intercity İstanbul Park'tan yanıt geldi.

Intercity İstanbul Park, tarafından yapılan açıklamada, "Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi hususunda son dönemde yabancı ve yerli basın kanallarında ve sosyal medya platformlarında çıkan haberlere istinaden kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi çalışmalarını, İstanbul Park pistinin işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana büyük bir arzu ve titizlikle yürütmekteyiz.

Dünyanın en iyi yarış pistlerinden biri olarak gösterilen Intercity İstanbul Park'ın ve İstanbul'un, Formula 1 yarışlarına yeniden ev sahipliği yapabilmesi için Formula 1 yönetimi ile görüşmelerimiz aralıksız devam etmektedir

Özellikle 2020 yılı takviminde yer alması için görüşmelerimiz sürerken Formula 1 yönetimi ile yaptığımız gizlilik sözleşmesi kapsamında, detaylarını şu anda paylaşamayacağımız bir aşamada olduğumuzu ve uygun şartların sağlanması durumunda Intercity İstanbul Park olarak kamuoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılacağını paylaşmak isteriz." ifadesi yer aldı.