Bursa
Açık
18.7°

Fırat Yılmaz: enBursa'ya yıkım kararı hukuksuzdur!

BURSA , 05 Eylül 2020 Cumartesi, 15:44

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin enBursa.com'a yönelik yıkım kararının ardından destek ziyaretleri sürüyor. Yıkım kararına tepki gösteren CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, enBursa.com'un "sorgulayıcı" yapısının çok kıymetli olduğunu belirterek, yıkım kararının hukuksuz olduğunu söyledi.

Fırat Yılmaz: enBursa'ya yıkım kararı hukuksuzdur!

Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri enBursa.com'u ziyaret etti.

enBursa.com çalışanlarıyla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, yıkım kararını eleştirdi.

Yılmaz, şunları söyledi:

'ENBURSA.COM KENTİN GÖZBEBEĞİ'

"Alınan yıkım kararını çok anlamsız, çok saçma ve çok boş olarak değerlendiriyoruz. Bu işin altında yatan gerekçeleri çok iyi biliyoruz. enBursa.com, Nilüfer'de yayın hayatına devam ediyor ve gerçekten de kentte gözbebeği bir kuruluş olarak bakılması gerekiyor. Yaptığı haberlerle, ortaya koymuş olduğu sorgulayıcı yapısıyla çok kıymetli bir yayın alanıdır.

'YIKIM KARARI HUKUKSUZ'

Kişisel husumetler üzerinden alınmış olan bu kararı biz şiddetle kınıyoruz. Yanlış giden işleri Bursa kamuoyuna duyurma anlamında çok kıymetli ve değerli bir görev ifa ediyorsunuz. Bunun karşılığında bu olumsuz olayla karşı karşıya kaldığını üzülerek şahitlik ediyoruz. Hukuksuz olan bu yıkım kararının mahkeme kararı ile durdurulduğunu öğrenmekten sevinç duyuyoruz ve sorunsuz bir şekilde yayın hayatına devam etmesini istiyoruz."