Bursa
Çok Bulutlu
18.3°

'FETÖ subay yapabilmek testis ameliyatı yaptırmış

BURSA , 11 Ocak 2020 Cumartesi, 11:21

FETÖ/PDY'nin orduya sızmak için neler yaptığı gözaltına alınan subayların anlattıkları ile ortaya çıktı. Tek testisi olan bir adayı ameliyat ettirerek FETÖ'nün subay yaptığı anlaşıldı.

'FETÖ subay yapabilmek testis ameliyatı yaptırmış

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı FETÖ operasyonlarında çok sayıda örgüt üyesi muvazzaf yada ihraç edilmiş eski rütbeli 273 askere işlem yaptı. Etkin pişmanlıktan faydalanan bir teğmenin anlattıkları bu kadarda olmaz dedirtti. Gözaltına alınan eski Teğmen A.F. doğuştan testis yumurtalarından birinin olmaması nedeniyle Deniz Harp Okulu sağlık taramalarından elendiğini, ifade ederek ,Deniz Harp Okulu'nun genel sağlık taramasında doğuştan testis yumurtalarından birinin olmaması üzerine elendim. Bunun üzerine FETÖ'nün benimle ilgilenen mahrem ağabeyi bana ameliyat için hastane ve doktor buldu. Burada testislerimden ameliyat edidim. Bu işlemler hastanede tamamen sahte isimle gerçekleşti.

Daha sonra Kara Harp Okulu sınavlarına girerek kazandım. Teğmen olarak mezun olduktan sonra örgüt üyeliğinden gözaltına alındım'dedi. Bir başka operasyonlarda gözaltına alınan Y.M, ise ,"Örgüte ait sağlık kurumlarında genel bir muayene edildikten sonra sağlık sorunu bulunmayan öğrenciler sınava hazırlanmaya devam ediyordu. Askeri okula girmeye elverişli olduğu anlaşılan öğrencilere spor aktiviteleri yaptırılıyordu. Sağlık kontrolü neticesinde operasyonlarla giderilebilecek sağlık sorunu olan öğrenciler ise örgüte ait sağlık kurumlarına yönlendirilerek veya öğrencilerden sorumlu kişiler tarafından bu kurumlara götürülerek tedavi ettiriliyordu."

Örgüt üyesi yarbay FETÖ üyesi olmayan adayları nasıl elediğini anlattı.

Mülakatlar öncesi mahrem imam tarafından kendisine mülakata girecek öğrencilere yönelik kodlamalar verildiğini belirten C.H, "Bu kodlama doğrultusunda örgüt içinde yer almayan öğrenci adaylarını bu şekilde eledim. Bu kodlamaya uyan öğrencilerin elenmesi için zor sorular sordum. Elenme gerekçelerine ise bu sorulara cevap verememeleri yazdım." işeklinde konuştu.