Bursa
Az Bulutlu
27.5°

FETÖ'nün servetine en büyük darbe Bursa'dan vurulacak!

BURSA , 21 Haziran 2020 Pazar, 23:27

Sıradan bir isim gibi görünen ama eli kolu her yere uzanan bir avukat! Ona ait lüks dairelerde ve yatlarda ağırlanan çok sayıda önemli isim. O mekanlarda gizlice kayda alınan alemler. O avukatın kurduğu medya-mafya-adliye-belediye ağı ve herkesi soyup soğana çevirdiği muhteşem tezgah!.

FETÖ'nün servetine en büyük darbe Bursa'dan vurulacak!

Ortaya çıkan belgeler, Bursa'daki o avukatın ilişkilerinin sıradan olmadığını ortaya koyuyor. Onun ilişkileri, yurt dışı bağlantıları, para hareketliliği ve görüşme trafiği belki de Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesinde dönüm noktası olacak! Zira Türkiye bu hain terör örgütünden kurtulmak için büyük bir mücadele veriyor. Ama FETÖ'cülerin bir çoğu yüz milyarca lira para ile yurt dışına kaçarken, kimi kripto FETÖ'cüler de varlığını sürdürüyor.

O isim önce avukatlığını yaptığı dev firmaların açıklarını, medya tetikçisi Nezir Asaroğlu üzerinden tehdit içeren haberlerle ifşa ediyor. Sonra da konuyu kapatmak için milyonlar liralık rüşvet alıyor!.. Nezir Asaroğlu ile sürekli ve düzenli görüşen avukat, Asaroğlu'nun da en büyük finansörlerinden.

Neler mi dönüyor bu tezgahta?

Örneğin, Türkiye'nin birçok şehrinde FETÖ zamanında palazlanan iş adamlarının mal varlıklarına, fabrikalarına el koyulurken Bursa gibi FETÖ'nün en önemli finans merkezi olduğu artık kabul edilen bir şehirde neden benzer şeyler yaşanmadı?

Hain terör örgütünün uzantılarını, onlar sayesinde servetlerine servet katanları hangi kudretli eller korudu?

Neden FETÖ'cü iş adamlarının mal varlıkları iade edildi. Bu kişiler cezaevinde iken el konulan mal varlıkları nasıl satıldı, el değiştirmesine izin verildi?

Türkiye'den kimler nasıl, hangi yöntemlerle para çıkışı gerçekleştirdi?

FETÖ Borsasında kaç yüz milyon toplandı? Kimler organize etti, kimler paylaştı? O paralar mafya, adliye, belediye ayağında nasıl dağıtıldı?

FETÖ'nün bu kadar önem verdiği Bursa'da neden sadece bir şeyler yapılıyormuş gibi davranıldı?

Neden Devletin ve milletin yüz milyonlarca lirası yurt dışına kaçırılırken, diğer yandan kimler servetlerine servet katıp FETÖ'ye hizmet etmeye devam etti?

Bursa'daki o hukuk bürosunda devletin kayıtlarına takılmamak için geç ödenen maaşlar vs. görüntüsü verilirken, kendi serveti ve FETÖ için yurt dışında farklı ülkelerde açtığı hukuk büroları üzerinden nasıl para çıkışı sağlandı?

Mafya tetikçileri ile dev firmaların, iş insanlarının, belediyelerin ihalesine sokulması, firma ve iş insanlarının çaresiz bırakılarak 3-5 milyon lira rüşvet ile ihaleden çekilmesi için neler yapıldı?

15 Temmuz sonrası kayıplara karışan FETÖ'nün Bursa imamı Cansun Sarıyıldız ile görüşmeye devam eden ve talimatları ileten Avukat ve Nezir Asaroğlu'nun ortak noktaları, belediye-adliye ağı... Hepsi de FETÖ'ye biat eden ve o tezgahtan geçen isimler... Yani ortak noktaları hala vazgeçemedikleri ve hizmete devam ettikleri FETÖ...