Bursa
Açık
31.7°

FETÖ'CÜ Nezir Pensilvanya dönüşü neler anlattı?

BURSA , 21 Haziran 2020 Pazar, 12:03

Rezillikleri birer birer belgeleriyle ortaya çıkan FETÖ'cü Nezir Asaroğlu'nun meşhur Pensilvanya ziyareti ve sonrasında anlattıkları bir kez daha gündemde. Bakın Nezir, o ziyaretten dönüşünde Olay'da neler anlatmış.

FETÖ'CÜ Nezir Pensilvanya dönüşü neler anlattı?

Şantaj, iftira ve kumpas manşetleriyle Bursa'ya illallah dedirten sözde paralel avcısı FETÖ'cü Nezir Asaroğlu'nun Pensilvanya ziyareti hem AK Parti hem de basın camiasında en çok konuşulan konulardan biri...

Nezir Efendi, ABD'ye Ekim 2010'da gitti ve tam 8 gün kaldı. Masrafları Olay Medya kasasından ödendi. Nezir için ABD gezisinin en önemli ayağı elbette Pensilvanya ziyaretiydi. O ziyarette Nezir, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile görüştü, elini öptü, sohbetlerine katıldı.

Nezir ABD'den döndüğünde büyülenmiş gibiydi. Olay'daki mesai arkadaşlarına FETÖ elebaşıyla görüşmesini gözleri dolarak anlatıyordu.

O anlatımın tanıklarından biri de o dönem Olay gazetesinde köşe yazarlığı yapan ve halen enBursa.com yazarı Selahattin Adıgüzeller'di. Adıgüzeller, enBursa.com'da bugün yayınlanan "TMSF günlerinde Olay" yazısında Nezir'in ABD dönüşünü anlattı:

"Genel Müdür Yardımcısı Nezir Asaroğlu'nun Pensilvanya ziyareti dönüşü, izlenimlerini medyada bizlere anlatırken gözlerinin nasıl dolduğunu, sesinin titrediğini unutmak da hiç kolay değil!"

SELAHATTİN ADIGÜZELLER'İN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Adıgüzeller'in anlattıklarının bir benzerini Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz, geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı "Olay'ın suskunluğu yanlış anlaşıldı, bundan sonra susmayacak" başlıklı yazısında şu sözlerde dile getirmişti:

"... Kısa bir dönem giydikleri Olay zırhıyla Pensilvanya'ya gidip el öptükten sonra dönüşte "Ne mübarek adam" diyerek ağlayanlar bugün Olay'ı ve sahibi Cavit Çağlar'ı farklı amaçlarına alet etmeye çalışıyorlar."