Bursa
Az Bulutlu
27.3°

Fenerbahçe'de Obradovic depremi!

SPOR , 24 Haziran 2020 Çarşamba, 00:30

Fenerbahçe, Zeljko Obradovic'in bir yıl takım çalıştırmama kararı aldığını duyurdu. Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada "Zeljko Obradovic'in bizi üzen bu kararını saygıyla karşılamak durumundayız" ifadeleri kullanıldı

Fenerbahçe'de Obradovic depremi!

Fenerbahçe, bir süredir yeni sözleşme görüşmeleri yürütülen Zeljko Obradovic'in takımdan ayrıldığını duyurdu! Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada ailesiyle görüştükten sonra kararını bildiren Obradovic'in bir yıl boyunca takım çalıştırmama kararı aldığı belirtildi. Fenerbahçe, "Zeljko Obradovic'in bizi üzen bu kararını saygıyla karşılamak durumundayız" ifadelerini kullandı. Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bilindiği üzere değerli koçumuz Zeljko Obradovic geçtiğimiz hafta İstanbul'a gelmiş ve yeni sezon planlaması için Başkanımız Ali Koç ve Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ile bir araya gelmiştir. Yapılan görüşmelerin ardından koçumuz geçtiğimiz cuma günü ülkesine dönmüş ve son kararını ailesi ile görüştükten sonra vermek istemiştir.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, koçumuz bugün itibarıyla yanıtını kulübümüze iletmiş ve bir yıl boyunca takım çalıştırmama kararı almıştır.

Fenerbahçe ailesine 2013 - 2014 sezonunda katılan ve görev yaptığı süre boyunca başta 2017 yılında kazanılan EuroLeague şampiyonluğu olmak üzere, sayısız birçok başarının mimarı olarak, kulübümüzün tarihine adını altın harflerle yazdıran değerli koçumuz Zeljko Obradovic'in bizi üzen bu kararını saygıyla karşılamak durumundayız.

Kazandığı başarılar ve bizlere yaşattığı tarifsiz mutluluklarla Fenerbahçemizin bir efsanesi olan Zeljko Obradovic, her daim ailemizin bir parçası olmaya devam edecektir."

Fenerbahçe'ye 2013 yılında gelen Obradovic, sarı-lacivertlilere THY Avrupa Ligi'ni kazandırmıştı. Kariyerinde toplamda 9 Avrupa Ligi şampiyonluğu bulunan efsanevi koç, Fenerbahçe'de geçirdiği sürede 5 kez Avrupa Ligi'nde dörtlü finale kalmıştı.