Bursa
Çok Bulutlu
9.3°
enBursa Haber

Fenerbahçe, Damien Comolli'yi açıkladı

SPOR , 07 Haziran 2018 Perşembe, 16:08

Fenerbahçe, sportif direktörlük görevi için Damien Comolli ile 3 yıllığına anlaştığını KAP'a bildirdi. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada "Şirketimiz yapılan görüşmeler sonucunda Sportif Direktörlük için Sayın Damien Comolli ile anlaşmaya varmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyrulur." denildi.

Fenerbahçe, Damien Comolli'yi açıkladı

Damien Comolli'nin sportif direktör olarak 3 yıl boyunca futbol şubesindeki tüm futbol operasyonlarını yöneteceği belirtildi. Comolli'nin aynı zamanda futbolcu izleme, işe alım, altyapı gelişimi ve yönetim kuruluna tavsiye gibi konulardan da sorumlu olacağı ifade edildi.

Fransız futbol adamı, Fenerbahçe'nin internet sitesine yaptığı açıklamada "Tarihi ve gelenekleri olan böyle bir kulübün bir parçası olmaktan ve bu aileye katılmaktan dolayı çok mutluyum. Görevime başlamak için sabırsızlanıyorum. Yeni dönemde, kulübümüzdeki herkes, tüm maçlarda stadımızın taraftarlarımız tarafından doldurulacağını görmek için sabırsızlanıyor. Daha önce bu statta birçok maç izledim, taraftarlarımızın tutkusunu ve yaratacakları atmosferi görmek için sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da "Damien Comolli uzun süredir irtibatta olduğumuz ve konuştuğumuz bir isim. Kendisi, Avrupa'nın çok önemli kulüplerinde görev almış, değerli bir futbol adamı. Uzun vadeli planlamalarımız çerçevesinde, hayal ettiğimiz Fenerbahçe futbol takımı için bir yola çıktık ve ilk adımlarımızı atmaya başladık. Damien Comolli'ye Fenerbahçe'de başarı, mutluluk ve şampiyonluk dolu yıllar diliyorum." şeklinde konuştu.

Damien Comolli'nin imza töreni ve basın toplantısının, 12 Haziran Salı günü saat 14:00'te, Ülker Stadı'ndaki 1907 Tribünü'nde gerçekleştirileceği açıklandı.