Bursa
Çok Bulutlu
15.6°

Faruk Çelik'ten flaş açıklamalar! Tarihi fırsat...

BURSA , 12 Eylül 2019 Perşembe, 18:10

Deneyimli siyasetçi Faruk Çelik'ten terör sorununun çözümü konusunda çarpıcı açıklamalar geldi. "Anaların feryadı, dağları eritecek güce kavuşmalıdır" diyen Çelik, bu süreçte toplumun tüm kesimlerinin samimiyet testinden geçtiğini kaydetti. HDP'ye de çağrıda bulunan Çelik, "HDP, anaların kapısına dayanmasını, dağdan uzaklaşıp siyasete güç vermek adına fırsata çevirmelidir" dedi.

Faruk Çelik'ten flaş açıklamalar! Tarihi fırsat...

Siyaset yaşamında iki dönem Şanlıurfa Milletvekilliği yaparak, Doğu ve Güneydoğu'nun sorunlarını yakından izleyen ve çözümler üreten eski Tarım Bakanı Faruk Çelik, Twitter hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı.

'DEVLETE GÜVEN OLMAZSA OLMAZ'

Terörün tüm Türkiye'nin sorunu olduğunu belirterek, çözüm adına gelinen noktanın "çok önemli" olduğunu kaydeden Çelik, "Terör sorununun çözümü için; bölge insanımızın karşılaştığı sorunlarla ilgili olarak devlete en kısa sürede ulaşabilmesi, Devletin bu sorunlara karşı acil ve adil müdahalesi, vatandaşın çözüm için başka adres aramayacağı bir ortamın sağlanması olmazsa olmazdır." dedi.

Diyarbakır'da günlerdir HDP önünde eylem yapan acılı aileleri hatırlatan Çelik, güven ortamının "günlük/mevsimlik" değil, sürekli olması gerektiğini ifade etti. Çelik, "Vatandaş devletine güvenecek ki devletin yanında mücadeleye girebilsin. Acılı analarımız devletine güvenerek seslerini yükseltiyor. Anaların feryadı özellikle bölge insanının büyük desteğiyle dağları eritecek güce kavuşmalıdır." ifadelerini kullandı.

Siyasetçilere ve kamu görevlilerine önemli görevler düştüğünü kaydeden Çelik, "Kalıcı güven ortamının oluşturulmasında elbette Merkezi Yönetime büyük sorumluluklar düşmektedir. Bunun için de bölge insanının dertleriyle dertlenen, kolayca ulaşılabilen, candan kamu görevlileri ve sorumluluğun bilincinde siyasetçilerin daha fazla insiyatif almaları şarttır." diye konuştu.

Toplumun tüm kesimlerinin bir samimiyet testinden geçtiğini söyleyen Çelik, HDP'ye de bir çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

'SORUNU HALKIN DİK DURUŞU ÇÖZER'

"Bölgedeki tüm aktörler, terörden kurtulma konusunda samimi iseler, dünyanın gözü önünde emperyalistlerle iş tutan hainlere karşı tıpkı anaların haykırışı gibi dağa ve destekçilerine seslerini yükseltmelidirler. Sorunu, nihai olarak bölge halkının dik duruşu çözecektir.

'TARİHİ FIRSAT'

HDP, anaların kapısına dayanmasını, dağdan uzaklaşıp siyasete güç vermek adına fırsata çevirmelidir. Bu sorumluluktan daha fazla kaçmamalıdır; terörle anılmak istemiyorsa sivil siyasete yelken açmak istiyorsa, bölge insanının önüne koyduğu tarihi fırsatı iyi değerlendirmelidir."

Hamsilos Koyu ziyarete açıldı
Hamsilos Koyu ziyarete açıldı
Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı
Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı
Karagöl her mevsim ayrı güzel
Karagöl her mevsim ayrı güzel
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi
Yavru yaban keçileri hastane bahçesine indi