Bursa
Çok Bulutlu
20.1°

'Faruk Çelik'i yalnız bırakmayız'

BURSA , 19 Mayıs 2020 Salı, 23:30

Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Erkan Ayçam, Bursa siyasetinde son günlerde yaşanan gelişmeleri sosyal medyadaki canlı yayınında değerlendirdi. Ayçam, "Faruk Çelik'i yalnız bırakmayız" dedi.

'Faruk Çelik'i yalnız bırakmayız'

Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Erkan Ayçam, her akşam sosyal medya hesabından yaptığı programın bu akşamki bölümünü Bursa siyasetindeki gelişmeler ayırdı.

Aynı zamanda 35 yıldır medya sektörünün içinde yer alan bir isim olan Ayçam, Devlet eski Bakanı Faruk Çelik'e yönelik olumsuz yayınları değerlendirdi. Ayçam, "Bursa'da yaşayan bir Karadenizli olarak açık söylüyorum, biz hemşerimizi yedirmeyiz" dedi.

Ayçam'ın açıklamaları şöyle:

'YANLIŞ YAPIYORSUNUZ'

"Madem Faruk Çelik o kadar hata yapmıştı, o zaman neden söylemediniz de şimdi böyle bir eylem içindesiniz? Bursa'da yaşayan bir Karadenizli olarak şunu söylüyorum: Yanlış yapıyorsunuz. Devir hesaplaşma devri değil, o devir bitti. Eğer bir hesaplaşma eylemi içindeyseniz biz Karadenizliler hemşerimizi yalnız bırakmayız. Faruk Çelik dediğimiz zaman karşımızda önemli bir portre var. Böyle bir portreyi biz Karadenizliler yalnız bırakmayız.

'BUMERANG GİBİ SİZE DÖNER'

Bugün Bursa'da olup biten ne varsa bu Samsun'da da var, Trabzon'da da var, Çorum'da da var, başka kentlerde de var. Ama Bursa'da siyaset yapanların Faruk Çelik mevzusunda yanlış yaptıklarını düşünüyorum, 35 yıllık bir gazeteci olarak. Eğer bir hesaplaşma içindeyseniz, biliniz ki yarın bir gün güçten, erkten düştüğünüzde tıpkı bir bumerang gibi size dönecektir ve yalnız kalırsınız. Biz hemşerimizi yalnız bırakmayız. Faruk Çelik yalnız değildir."

Faruk Çelik ile bir tanışıklığı olmadığını da belirten Ayçam, "Ortak akıllar ortak fikirler ve hemşerilerimin rahatsızlığı olduğu için bu konuya değinmek istedim. Bu tartışma Bursa'ya zarar veriyor" diye konuştu.

Konya'da bir doğa harikası
Konya'da bir doğa harikası
Yaylalarda görsel şölen
Yaylalarda görsel şölen
Hollywood'un en çalışkan isimleri belli oldu
Hollywood'un en çalışkan isimleri belli oldu
Türkmen Şelalesi hayran bırakıyor
Türkmen Şelalesi hayran bırakıyor