Bursa
Az Bulutlu
25.9°

Fahrettin Altun basına seslendi: 'Beşinci kol faaliyetini bırakın'

GÜNCEL , 22 Temmuz 2020 Çarşamba, 11:55

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Basın Çalıştayı'nda konuştu. Altun, manipülatif haberler üreten, dış sermaye tarafından fonlanan medya kuruluşlarına sert sözlerle yüklendi. Altun, "Ne yazık ki bu kesimin ellerindeki medya gücünü bir silah olarak devlete ve millete doğrulttuklarını müşahede ediyoruz." dedi.

Fahrettin Altun basına seslendi: 'Beşinci kol faaliyetini bırakın'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ankara'da Basın Çalıştayı'nda konuştu. Altun, dış sermaye tarafından fonlanan basın kuruluşlarının manipülatif tavırlarına sert tepki gösterdi. Altun, " Bırakın artık bu coğrafyada beşinci kol faaliyetleri sürdürmeyi ve gerçek anlamda dördüncü kuvvet olarak hareket edin. Demokrasi düşmanlığı yapmayın, demokrasimize hizmet edin." dedi.

"KİMSE GÖRMEZDEN GELEMEZ"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Terörle mücadelemizi kimse görmezden gelemez. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kuklalarla değil kuklacılarla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Mücadelemiz hakikatten başka bir şey değil. Sistematik bir saldırı ile mücadele ediyoruz.

Basının hakikatin yanında durduğunu biliyorum.

"BEŞİNCİ KOL FAALİYETLERİNİ BIRAKIN"

Basınımızda dışarıdan fonlanan, Türkiye'nin kalkınmasına, adaletsiz dünya sistemine karşı iddialı duruşuna ve sayın Cumhurbaşkanımızın millet tarafından desteklenmesine karşı manipülatif bilgi üreten bir kesim de vardır. Ne yazık ki bu kesimin ellerindeki medya gücünü bir silah olarak devlete ve millete doğrulttuklarını müşahede ediyoruz.

Ben bu medyaya çağrıda bulunmak istiyorum: Bırakın artık bu coğrafyada beşinci kol faaliyetleri sürdürmeyi ve gerçek anlamda dördüncü kuvvet olarak hareket edin. Demokrasi düşmanlığı yapmayın, demokrasimize hizmet edin."