Bursa
Parçalı Bulutlu
12.4°
enBursa Haber

Facebook yine zor durumda

TEKNOLOJİ , 31 Mart 2018 Cumartesi, 10:47

Bir Facebook yöneticisinin şirket içi bir yazışmada "Çirkin gerçek şu ki" diyerek, büyüme uğruna her şeyin mübah olduğunu söylediğinin sızdırılması şirketi zor durumda bıraktı.

Facebook yine zor durumda

2016 tarihli iç yazışmada şirket yöneticilerinden Andrew Bosworth, tehditler ya da terör eylemleri sonucu insanların ölmesi anlamına gelse bile büyümenin önemli olduğunu söylüyor.

BBC Türkçe'nin haberine göre, yazışmanın kamuoyuna sızması üzerine Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve yazışmayı kaleme alan yönetici Andrew Bosworth, bu satırların şirketin felsefesini yansıtmadığı açıklaması yaptı.

Facebook 50 milyon kullanıcısına ait verilerin siyasi danışmanlık şirketi Cambridge Analytica tarafından kullanıldığından haberdar olduğunu kabul ettiğinden bu yana ağır eleştirilerle karşı karşıya.

'İŞTE O YAZIŞMA'

Daha çok insanın birbirleriyle iletişim kurmasını sağlıyoruz.

"Olumsuz kullanırlarsa kötü olabilir. Belki insanları internet zorbalarının hedefi haline getirmekle birinin yaşamına mâl oluruz. Belki bizim aracılığımızla eşgüdümlenen bir terör saldırısında birisi ölür.

"Ve biz daha çok insanı bağlamaya devam ederiz.

"Çirkin gerçek şu ki biz insanları birbirine bağlamaya o kadar derinden inanıyoruz ki, daha çok insanı daha sık birbirine bağlamamızı sağlayan her şey 'de facto' (fiilen) iyidir. Bu belki de bizim açımızdan sayıların doğru söylediği tek alandır.

[...]

"İşte bu yüzden büyümek için yaptığımız her şey mübahtır. Sorgulamaya açık bütün yeni ilişki bulma faaliyetleri. İnsanları arkadaşları tarafından bulunabilir kalmaya ikna edecek her türlü dil inceliği. Daha fazla iletişim getirmek için yürüttüğümüz bütün faaliyetler. Bir gün muhtemelen Çin'de yapmak durumunda kalacağımız faaliyetler. Hepsi."

'Keşke ablalarım kadar dolgun olsam'
'Keşke ablalarım kadar dolgun olsam'
Dekoltesi olay oldu
Dekoltesi olay oldu
O bir Avusturyalı
O bir Avusturyalı
Floyd Mayweather 11 kilo altınla maça gitti!
Floyd Mayweather 11 kilo altınla maça gitti!