Bursa
Açık
7.2°
enBursa Haber

F3 dünya kupası yarışında büyük kaza

SPOR , 19 Kasım 2018 Pazartesi, 00:07

Çin'in Macau Özel İdari Bölgesi'nde yapılan F3 Dünya Kupası yarışında, 17 yaşındaki kadın pilot Sophia Flörsch yüksek hızla feci bir kaza yaptı. Kadın pilotun omurgasında kırık tespit edildi. İşte kaza anı...

F3 dünya kupası yarışında büyük kaza

Macau sokaklarında oluşturulan Guia Pisti'ndeki yarışı, Motopark takımından İngiliz Dan Ticktum kazandı. Fakat 4. turda yaşanan kaza, mücadelenin önüne geçti.

Van Amersfoort takımının Alman sürücüsü Sophia Flörsch, viraj öncesi düzlükte Carlin takımından Jehan Daruvala ile yaşadığı temas sonrası aracının kontrolünü kaybetti.

Yüksek süratle savrulan otomobil, virajı dönen TOM'S takımından Sho Tsuboi'ye vurarak havalandı ve bariyerleri aşarak arkadaki platforma çarptı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), kaza sonucu Flörsch ve Tsuboi'nin yanı sıra iki fotoğrafçı, bir de pist görevlisinin yaralandığını açıkladı.

Van Amersfoort takımı da bilinci açık olan 17 yaşındaki kadın sürücü Flörsch'ün omurgasında kırık tespit edildiğini belirtti.

Flörsch ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, destek mesajları için teşekkür ederek, durumunun iyi olduğunu ve yarın ameliyat edileceğini duyurdu.