Bursa
Parçalı Bulutlu
32.2°

EYTSYDD Başkanı Özüpak: "Hakkımızı alana kadar..."

GÜNCEL , 16 Şubat 2020 Pazar, 15:16

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, Bursa'da gerçekleşen 'EYT Buluşması'nda birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

EYTSYDD Başkanı Özüpak: "Hakkımızı alana kadar..."

EYT'lilerin Türkiye'nin her yerinde olduğunu dile getiren Özüpak, "Edirne'den Kars'a kadar her yerdeyiz. İşine, ekmeğine, onuruuna sahip çıkan kardeşlerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Alın terinin karşılığını almak için emeğini namus bilenlerle mücadele etmenin gururunu yaşıyoruz.Anayasal haklarımızın iadesi için baş koyduk bu mücadeleye. Vazgeçmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

EYT'LİLER BURSA'DA SALONA SIĞMADI!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın çalıştığını, çabaladığını, vergisini ödediğini, primini yatırarak emekli olmak istediğiini dile getiren Gönül Boran Özüpak, "Devletimiz bize her ay SGK primi yatir emekli ol dedi. Onun karşılığında size maaş bağlayıp sağlık güvencesi sağlayalım dedi. Hay hay dedik. Ama bir gecede elimizden verilen sözleri aldılar. Emeklilik hayalimizi aldılar. Bizden öncekiler aynı yasayla emekli olmuşken bizim için erken emekli olmak istiyorlar diyorlar. Hukukun geriye işlemezliği ihlal edildi ve bir mağduriyet yaratıldı.Verin emeklilik hakkımizı diyoruz kaynak yok diyorlar. Bizim primlerimizi doğru değerlendirmeyip kaynak yok demelerini kabul etmiyoruz" dedi.

ÖZGÜR ERDURSUN'DAN FLAŞ EYT AÇIKLAMASI!

SONUÇ ALANA KADAR VAZGEÇMEYECEĞİZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un EYT'liler için 'Emekliliğe Yaşı Tutmayanlar' ifadelerini kullanmasını eleştiren Özüpak, "10 kombinasyon yapmışlar. Açıklayın şu kombinasyonları. Yaratılan algılar bitmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı'na bizi bizden dinleyin dedik. Türemiş, çift dikiş yapacaklar sözleri bizleri yürekten üzmüştür. Görüşme talebimizi her zaman yineliyoruz. Türemiş değiliz. Tek dikiş yapamadan çift dikiş nasıl yaptığımızı da anlamış değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımız yanlış bilgilendirilse de sonuna dek anlatma çabası içindeyiz. Biz emanet ettiğimiz primlerin karşılığını istiyoruz. Alın size hakkınız demeyecekler ama biz de davamızdan sonuç alana kadar vazgeçmeyeceğiz. Haklıyız güçlüyüz. Birlik ve beraberlik içindeyiz. Düne kadar tek dernek tek başkandık. Haksız suçlamalara maruz kaldık. Ama doğru bildiğimizden şaşmayacağız. 21 ile ulaştık yakında 81 il olacak. Omuz omuza mücadele ettiğimiz kardeşlerimize güveniyor ve onur duyuyorum. Bizler boş işlerin peşinden koşmuyoruz.Yakan yıkan olmadık yolumuzdan da şaşmadık. Milletine sırt çevirenlerin, egemenliğin sahibinin millet olduğunu hatırlamalari gerekir. Biz milletiz, yüce Türk milletiyiz. Milletin de kendisine yapılan haksızlığa ses çıkarabileceği unutulmamalıdır" şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU, EYT'LİLERİN MAAŞ PROBLEMİNİ DİLE GETİRDİ