Bursa
Açık
31.6°

'EYT'yi bir tek o kanal görmedi, o da belgeselini yapacak!'

GÜNCEL , 13 Eylül 2019 Cuma, 13:15

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı. EYT'nin gücünün her geçen gün daha görüldüğünü söyleyen Özüpak, "Bir tek TRT aramadı ama o da bizim EYT mücadelemizin belgeselini yapmak zorunda kalacak" dedi.

'EYT'yi bir tek o kanal görmedi, o da belgeselini yapacak!'

EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, sosyal medya hesabından "Neden il Twitter hesapları, neden il dernekleri açılıyor?" sorusuna yanıt verdi.

EYT kitlesinin taşıdığı gücün artık daha net olarak görüldüğünü kaydeden Özüpak, şunları söyledi:

'BİZİM DERDİMİZ GEÇİMLE'

"Her adımımızı takip ediyorlar ve bizi izlemeye de devam etsinler. Bizim derdimiz geçimle. Biz yola çıkarken hak aramanın meşakkatli ve zor olacağını biliyorduk. Her hafta sonu bir etkinlik, her ay büyük toplantılar ve sonuç, görmeyen duymayanlar bugün bizi arıyor bizi görmek zorunda kalıyor.

'TRT EYT BELGESELİ YAPMAK ZORUNDA KALACAK'

Bir tek TRT aramadı ama o da bizim EYT mücadelemizin belgeselini yapmak zorunda kalacak ve haklı mücadelemiz tarihin sayfalarında yerini alacaktır. Neden mi? 40-50 yaşına gelmiş, tek davası ekmek olan, aş olan, siyasi görüş gözetmeden, omuz omuza hak arayan evrensel, barışçıl topluluğuz da ondan.

'HALKIZ VE HAKLIYIZ'

Biz sadece hakkımız olanı istiyoruz. Biz halkız ve biz haklıyız. Bizim derdimiz geçimle, siyasetle işimiz yok ama siyasetçilerle olduğunu da unutmadan her alanda baskıya devam ediyoruz. Liderimiz ve teşkilatlarımızın uyumlu çalışmalarıyla sonuna, sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

'GEMİLERİ YAKTIK'

EYT geri verilse mücadelemiz bitiyor mu? ABO, Staj, kıdem tazminatı, BES, GES... Biz mücadeleye devam edeceğiz, ya siz? Gemileri yaktık, geri dönüş yok. Haklıyız ve EYT kazanacak."