Bursa
Açık
32.1°

EYT'ye üye oldu, kaynağı açıkladı!

EKONOMİ , 02 Ağustos 2019 Cuma, 10:02

Sayıları ve bütçeye maliyetleriyle tartışma konusu olan emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili çarpıcı bir açıklama daha geldi. Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'ne (BEYTD) resmen üye olan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, "EYT'ye kaynak yok" diyenleri Kaz Dağlarındaki doğa talanını hatırlattı.

EYT'ye üye oldu, kaynağı açıkladı!

Çalışmalarıyla başta EYT'liler olmak üzere çalışan kesimlerin sorunlarını gündemde tutan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, BEYTD'ye resmen üye oldu.

Erdursun, Twitter hesabından enbursa.com'un haberini paylaşarak, "Bende bir EYT'li ve staj mağduru olarak BEYTD'ye üye oldum. Sorunları ve çözümlerini anlatmaya devam edeceğiz, hayırlı olsun... Tüm EYT'lilerin yanındayım..." dedi.

Özgür Erdursun, BEYTD üyesi olarak yaptığı ilk açıklamada da çok tartışılan "kaynak" konusuna değindi. Erdursun, "Emeklilikte Yaşa Takılanların maliyeti yaklaşık 12 Milyar. Bu maliyetin yüksek olduğu, kaynak bulunamadığı söyleniliyor... Kaz Dağlarında doğamızı talan eden yabancı şirketin kazancı 22 milyar 640 milyon lira. Kaynak var, var olmasına da milletin öz evlatlarına yok!" mesajını paylaştı.