Bursa
Açık
25.7°

EYT'ye Mansur Yavaş sürprizi

GÜNCEL , 08 Eylül 2019 Pazar, 13:05

Emeklilikte yaşa takılanlar Ankara'da büyük bir miting düzenledi. On binlerce EYT'linin katıldığı Tandoğan'daki mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Yavaş, seçim vaadini yineleyerek, Ankara'daki EYT'lilerin genel sağlık sigortalarını (GSS) yatırma sözü verdi.

EYT'ye Mansur Yavaş sürprizi

Esat KAPLAN/enbursa

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) Ankara Tandoğan'da düzenlediği mitingte bir selamlama konuşması yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçim döneminde emeklilikte yaşa takılanlar konusuna ilişkin yaptığı açıklamaları hatırlatarak, şunları söyledi:

"Anlaşılmaz bir şekilde hala Belediye Meclisi'ne soruyorlar, 'EYT'lilerin işi ne oldu?' diye. Bu sorunun muhatabı biliyorsunuz Meclis'tir, Meclis'te söz verip bunu yapmayanlardır. Eğer 31 Aralık 2019'dan itibaren genel sağlık sigortası primleriniz yatırılmazsa, Ankara'da yaşayanların genel sağlık sigorta primlerini biz yatıracağız, bu kadar basit. Mağdur olup, belediyeden gerek eğitim gerek başka konularda yardım isteyenler olursa da kapımız sonuna kadar açık, Ankara Büyükşehir Belediyesi sizin emrinizdedir."

Yavaş, görevde olduğu sürece emeklilikte yaşa takılanların hakları verilene kadar bu desteği verileceğini bildirerek, Meclis'in bir an önce bu talepleri çözüme kavuşturması temennisinde bulundu.