Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

EYT Türkiye'de ve Dünya'da tek!

GÜNCEL , 18 Haziran 2019 Salı, 12:06

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, İstanbul seçimleri öncesi yeni bir açıklama yaptı. Özüpak, "Artık vaatlere inanacak, kanacak yaşı da çoktan geçtik. Biz artık icraat bekliyoruz. Nasıl bu yasa bir gecede çıktıysa bir gecede de çözümü sağlanabilir" dedi.

EYT Türkiye'de ve Dünya'da tek!

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, ARTI TV'de yayınlanan Gün Başlıyor programına katıldı.

Özüpak'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Eşim en büyük destekçim. Çocuklarımız da artık verdiğimiz mücadelenin nelere sebep olabileceğini anlayacak yaştalar. Oğlum 23 yaşında, kızım 15 yaşında. Ben çalışan bir kadınım. Zor süreçle bu işleri yürütmeye çalışıyoruz."

'GÖRMEMEZLİKTEN GELİNMEK BİZLERİ ÜZÜYOR'

"Üzerimize yüklenen sorumluluk büyük. Çok fazla mağduriyet var. Her gün yüzlerce telefon alıyoruz. Yenikapı mitingine katılan bir kadın arkadaşımızın feryadı sosyal medyada izlenme rekorları kırdı. Bütün bunlara rağmen bizi görmemezlik bizleri üzüyor."

'BİR GECEDE ÇÖZÜM SAĞLANABİLİR'

"Çok uzun zamandır mücadele veriyoruz ve hep vaat dinliyoruz. Artık vaatlere inanacak, kanacak yaşı da çoktan geçtik. Biz artık icraat bekliyoruz. Nasıl bu yasa bir gecede çıktıysa bir gecede de çözümü sağlanabilir."

'SAYI KONUSUNDA AFAKİ RAKAMLAR VAR'

"Sayımız konusunda çok afaki bilgiler var. Bizim çalışmalarımıza göre, 1-1.5 milyon arasında EYT'li var. En son Çalışma Bakanlığı 1 milyon 300 bin kişi açıklaması yaptı."

'TÜRKİYE'DE VE DÜNYA'DA TEKİZ'

"Türkiye'de ve dünyada tekiz. Böyle bir mücadeleyi dernek bazında sürdüren ve böyle bir mağduriyeti yaşayan. "