Bursa
Parçalı Bulutlu
26.4°

EYT siyasi hayatını değiştirdi! O vekilden flaş açıklamalar...

GÜNCEL , 09 Eylül 2019 Pazartesi, 16:02

Emeklilikte yaşa takılanlar için Meclis'te yapılan oylamadaki tavrı nedeniyle önce Grup Başkan Vekilliği görevinden alınan, ardından da MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, enbursa.com'a konuştu. Yaşanan süreçten hiçbir pişmanlık duymadığını söyleyen Erhan Usta, "Vicdanım rahat, her zaman EYT'lilerle birlikte olacağım" dedi.

EYT siyasi hayatını değiştirdi! O vekilden flaş açıklamalar...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Ekim 2018'de yapılan EYT oylamasındaki tavrı nedeniyle MHP Grup Başkan Vekilliği görevinden alınan, 31 Mart yerel seçimlerinden önce de "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" açıklaması nedeniyle MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) Ankara Tandoğan'daki mitinginde büyük bir ilgiyle karşılaştı.

ERHAN USTA ÇOK DUYGULANDI

Sahneye çıkarak Tandoğan Meydanı'nı dolduran on binlerce kişiyi selamlayan Usta, "Helal olsun sana" ve "EYT seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılandı.

Çok sayıda EYT'linin fotoğraf çektirmek için sıraya girdiği Erhan Usta, enbursa.com'un sorularını yanıtladı.

'EYT'LİLERİN HAKLI DAVASINA İNANDIM'

Gördüğü ilgi karşısında çok duygulandığını söyleyen Usta, "Bu bizim insanımızın vefasını gösteriyor. Sağolsunlar, EYT'liler bizi her zaman yüreklerine basıyor. Samsun'daki son yerel seçimlerde de Türkiye genelinde de oy verebilecek olanlar da bize çok ciddi destek verdiler. Biz de EYT'lilerin haklı davasına inandık. İnandığımız davanın da arkasında oluruz biz.

'HİÇBİR PİŞMANLIĞIM YOK'

Ben biliyorsunuz EYT oylaması nedeniyle görevimden ayrıldım. İhraca giden süreç de böyle başladı. Ama bunların hiç birisinden bir pişmanlığım yok. Yaptığım şeyin doğru olduğuna inanıyorum, vicdanım rahat ve her zaman da EYT'lilerle birlikte olacağız inşallah. Bu sorun da çözülsün istiyoruz artık. İnsanımıza sahip çıkmamız lazım. Burada bir adaletsizlik var. Bu adaletsizliğin çözülmesi lazım. Biz inşallah hep bunun arkasında olacağız."