Bursa
Açık
22.1°

EYT şimdi de 'parti' tartışmasıyla gündemde

GÜNCEL , 08 Kasım 2019 Cuma, 12:54

Mağduriyetlerini giderecek yasanın bir an önce çıkarılmasını isteyen EYT'liler şimdi de parti tartışmasıyla gündemde. İddia MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan, cevap Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak'tan geldi.

EYT şimdi de 'parti' tartışmasıyla gündemde

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, EYT'lilerin tepkisine yol açan açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

Enginyurt, Twitter hesabından yaptığı açıklada, "CHP'nin vagonuna yük taşınıyor. Parti kuracağız sözleriyle EYT mücadelesi farklı mecralara götürülüyor. EYT hiç kimsenin parti kuracağı, hiç kimsenin lamba yakıp söndüreceği, hükümete kafa tutacağı bir mücadele merkezi değildir" dedi.

Enginyurt'un parti iddiası EYT cephesinde şaşkınlıkla karşılandı.

Fox TV'ye açıklamalarda bulunan EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, "Nereden çıktı EYT partisi, bilemiyorum. O kadar çok toplumsal sorun var ki, o kadar çok verilmiş söz var ki bunlarla uğraşsınlar. Polemik yaratıp da kendilerine bir prim çıkarma çabası içine girmesinler" diye konuştu.

Enginyurt'un kendisinin de eski bir EYT'li olduğunu hatırlatan Özüpak, "Biz öz evlatlarıyız sözleriyle kullandıkları cümleleri unuttular. Maalesef unuttular." dedi.

EYT konusundaki çalışmaların bir an önce tamamlanmasını beklediklerini kaydeden Özüpak, parti değil konfederasyon kuracaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Biraz belki kaba olacak, ama 'Siz yemeyeceksiniz, sizin emeğinizi, alın terinizi biz yiyeceğiz.' Yok öyle, bu bizim anamızın ak sütü kadar helal kazancımız. Ya çıkacak ya çıkacak, başka yolu yok!.."