Bursa
Parçalı Bulutlu
31.7°

EYT seçim istiyor

GÜNCEL , 16 Kasım 2019 Cumartesi, 22:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda kapıyı kapattığını açıkladı. Bunun üzerine EYT'liler Twitter üzerinden çalışma başlattı.

EYT seçim istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Sosyal Güvenlik Merkezi Toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan yapmış olduğu açıklamayla emeklilikte yaşa takılanların hayallerini yıktı.

"SEÇİM DE KAYBETSEK YOKUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza bu erken emekliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Hem erken emeklilikle ideal olan ücreti alamayacak, ikinci bir iş aramak suretiyle işsizliğe öncü olacak. Sosyal güvenlik sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi böylece oluşan kaos ortamında siyasi rant hesabıdır. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayız, yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimize fayda neredeyse ona varım, milletime, ülkeme zararın olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum" dedi.

Bu açıklamanın ardından emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

EYTSYDD'nin Twitter'da başlatmış olduğu #EYTErkenSeçimİstiyor tag çalışmasıyla çözümün seçimle olacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili mesaj paylaşan EYTSYDD Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, "EYT; KAZANILMIŞ ANAYASAL HAKTIR.. ANAYASAL hakkımızın iadesini istiyoruz. Söylemler bizi davamızdan vazgeçiremez. Vazgeçmeyeceğiz.... #SonSözüEytSöyleyecek" dedi.