Bursa
Çok Bulutlu
5.6°
enBursa Haber

EYT mitingine bir destek daha

GÜNCEL , 06 Eylül 2019 Cuma, 16:01

Emeklilikte yaşa takılanların 8 Eylül Pazar günü gerçekleştireceği büyük Ankara mitingine bir destek daha geldi. DİSK'ten sonra KESK de "Biz de orada olacağız" açıklaması yaptı.

EYT mitingine bir destek daha

Ankara'da 8 Eylül Pazar günü yapılacak EYT mitingi öncesi temaslarını sürdüren Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticileri, KESK'i ziyaret etti.

EYT heyetİ, bugün Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik'i ziyaret etti.

EYT'liler KESK Başkanını mitinge davet etti.

Ziyaretin ardından KESK'in Twitter hesabından "EYT'liler Derneği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Konfederasyonumuzu ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Bir kez daha iktidara çağrıda bulunuyoruz, sözünüzü tutun ve EYT'liler sorununu çözün! 8 Eylül saat 12.00'da Tandoğan Meydanı'ndayız!" mesajı paylaşıldı.

Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 5'inci Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sırasında EYT'lilerin taleplerini dillendirdiklerini belirten Bozgeyik, pazar günü yapılacak mitinge KESK olarak katılacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

'BİZ DE ORADA OLACAĞIZ'

"KESK olarak hükümet ile yapılan toplu sözleşme sürecinde EYT'lilere ilişkin önerilerimizi dillendirdik. Emekli Sandığı Kanunu'nda değişiklik yapılarak kademeli geçişin ortadan kaldırılması, kadınlar açısından 20 erkekler açısından 25 yıl ve 50-55 yaşlarını gözeterek emeklilik kanununda düzenleme yapılması taleplerimiz arasında. Emeklilikte yaşa takılan arkadaşların sorunlarının çözülmesinden yana başından beri tarafız. EYT'li arkadaşların oluşturdukları bu eylemlilik sürecinde onlarla birlikte mitinglere, basın açıklamalarına katıldık. 8 Eylül'de yapılacak eylem için KESK olarak karar aldık ve Ankara'daki hem genel merkez hem de üyelerimizin katılımıyla ilgili çalışmayı yürütüyoruz. Biz de orada olacağız."