Bursa
Parçalı Bulutlu
24.6°

EYT'linin gündemi yoğun

GÜNCEL , 21 Ocak 2020 Salı, 10:28

EYTSYD Derneği, önümüzdeki günlerde yapılacak çalıştaylar ile EYT'lileri bilgilendirmeye ve hak mücadelelerini sürdürmeye devam edecek.

EYT'linin gündemi yoğun

Geçtiğimiz günlerde "2019'un en mücadeleci kadını" ödülüne layık görülen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, 25 Ocak Cumartesi günü alacağı ödül hakkında "Bu ödülü tüm mağdurlar adına alacağım" açıklamasında bulundu.

EYTSYDD İl Koordinatörü Alper Özüpak ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yıllardır mücadele eden mağdur arkadaşımız için alınacak bu ödül EYT davasının nerelere geldiginin göstergesidir.
Haklı davamızın önderi başkanımız ve yönetim kurulumuzun da mücadeleci azminden hiçbirşey kaybetmeden haklı davamızda var olmaya devam edecegiz.
Bu kış gününde stand açıp Eyt mağduriyetini anlatan mağdur dostlarımıza hakları için bilgi veren arkadaşlarımızın çabaları ve özverileriyle buralara geldik ve ülkemizin her köşesinde stantlarımızı açmak haklı davamızın mağdurlarını bir araya getirmek için kaldıgımız yerden devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan EYTSYDD Yönetimi, 25 Ocak'ta Eskişehir'de gerçekleşecek ödül töreninin ardından 26 Ocak'ta Eskişehir EYT Başkanı Mustafa Kara ve Yönetim Kurulu ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelecek.

BURSA VE TEKİRDAĞ'DA ÇALIŞTAY ZAMANI

EYT'liler, hak arama mücadelelerinde 2020'ye de hızlı bir başlangıç yaptı. Sosyal medya üzerinden yaptıkları etiket çalışmaları ile seslerini duyuran ve farkındalık oluşturan EYT'liler, 16 Şubat'ta Bursa'da, 23 Şubat'ta ise Tekirdağ Çerkezköy'de Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'un da katılımı ile çalıştaylarda buluşacak.