Bursa
Çok Bulutlu
18.3°

EYT'lilerin sorunları seçim yatırımı mı yapılıyor?

EKONOMİ , 21 Mayıs 2020 Perşembe, 18:30

CHP Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık, emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının seçim yatırımına bağlanmamasının gerektiğini söyledi.

EYT'lilerin sorunları seçim yatırımı mı yapılıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık, enbursa.com Genel Yayın Müdürü Esat Kaplan'ın sorularını yanıtladı.

'EYT'LİLERİN SORUNUNU ÇÖZÜN, BUNU SEÇİM YATIRIMINA BAĞLAMAYIN'

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yeni bir çözüm formülü geliştirilebilir mi sorusuna yanıt veren Karabıyık, "O formül her zaman hazır zaten. Söyledikleri miktarları da kapsamıyor. Öyle büyük bir miktar değil. Bu ülke o kadar yanlış yerlere harcamalar yapmış ki ya da öyle planlama hataları var ki, sanki EYT'lilere verecekleri miktar ülke ekonomisini batıracakmış gibi rakamdan bahsediliyor. Böyle bir şey kesinlikle yok. Emekliler zaten geçinemiyor bir de emekli olamayanlar var. Büyük bir sorun. Biz bunun çözümünü söyledik. Bu çözüme yanaşmadıkları gibi eleştirel geldiler. Her şeyin rakamı belli. Bir defada emekli olabilecek kişi sayısı belli. Bu Türkiye ekonomisinin bütçesine ne kadar yük getirebilir? Birisine hakkını teslim etmek istiyorsanız bunu bir seçim yatırımı olarak yapmayın. Vatandaşınız o sizin. Hak kaybına uğramış. EYT'lilerin sorununu çözün, bunu seçim yatırımına bağlamayın. Sorunun çözülemeyeceği de bir şey yok, formül belli." dedi.

Instagram üzerinden para kazanma dönemi başlıyor
Instagram üzerinden para kazanma dönemi başlıyor
Futbolda da patron olacak!
Futbolda da patron olacak!
Trabzon 'Fatih'i bekliyor
Trabzon 'Fatih'i bekliyor
Avatar 2'nin konusu belli oldu
Avatar 2'nin konusu belli oldu