Bursa
Açık
19.5°

EYT'lilerin gözü kulağı Bolu kampında

EKONOMİ , 18 Nisan 2019 Perşembe, 14:47

Yerel seçim boyunca siyaset gündeminin ana maddelerinden biri haline gelen emeklilikte yaşa takılanlar, önümüzdeki süreçte de gündemde olacak. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD), yeni dönemin yol haritasını Bolu kampında çizecek. Peki kampın gündemine hangi maddeler olacak? İşte yanıtı...

EYT'lilerin gözü kulağı Bolu kampında

31 Mart yerel seçimleri öncesi yapılan bölge toplantıları ve Maltepe mitingiyle Türkiye'nin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelen EYTSYDD, yeni dönemin yol haritasını Bolu'da belirleyecek.

EYTSYDD Yönetim Kurulu ve 55 il temsilcisi 27-28 Nisan tarihlerinde 2 gün sürecek bir kampta buluşacak.

enbursa.com'un edindiği bilgilere göre, kampta bugüne kadar yapılan çalışmalar gözden geçirilecek ve bundan sonra yapılacak çalışmalar ele alınacak.

BOLU KAMPININ GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Buna göre, EYT sorununun çözümü EYTSYDD'nin öncelikli konusu olmaya devam edecek. Bununla birlikte aylık bağlama oranında yaşanan düşüş, derneğin gündemindeki ikinci konu. Zira yaşa takılma nedeniyle emeklilik geciktikçe emekli maaşlarında gözle görülür bir düşüş yaşanıyor.

EYTSYDD'nin Bolu kampının ana gündem maddelerinden biri de kıdem tazminatı tartışmaları... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan reform paketiyle kıdem tazminatında fon kurulması, zorunlı bireysel emeklilik ve tamamlayıcı emeklilik gibi kavramlar yeniden çalışma hayatının gündemine gitmiş durumda.

Bolu kampında hükümet cephesinden gelen son açıklamalar değerlendirilecek ve buna karşı yol haritası çizilecek.

EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak da sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla Bolu kampında ele alınacak konulara ilişkin ipuçları verdi.

'MECLİS BİR AN ÖNCE AÇILMALI'

Özüpak, "Seçimler bitti, Meclis bir an önce açılmalı. EYT, ABO, BES, staj, kıdem tazminatı haklarımız için kanun tekliflerini muhalefet vermeli, hakkımız olanı almak için ve aldıklarımızı da vermemek için biz burdayız. Sonuç alana kadar mücadeleye devam ediyoruz. Yerel seçimden ders almayanlara genel seçimlerde de verilecek cevabımız var. Biz hazırız ve mücadeleye devam edeceğiz." dedi.