Bursa
Çok Bulutlu
26.9°

EYT'lilerin eyleminde 2. gün

GÜNCEL , 07 Kasım 2019 Perşembe, 20:38

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) 6 Kasım 2019 Çarşamba akşamı saat 20.30'da başlattığı "EYT için 10 dakika karanlık" eylemi ikinci gününde de devam ediyor.

EYT'lilerin eyleminde 2. gün

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ses getiren bir eyleme imza attı.

Dün akşam saat 20.30'da başlatılan eyleme emeklilikte yaşa takılanlar başta olmak üzere çok sayıda katılım sağlandı.

EYTSYDD Yönetim Kurulu Başkanı Özüpak , hakkını arayan kaderdaşlarına mesaj gönderdi.

"YAŞAM HAKKIMIZ İÇİN"

Özüpak, "Her gün açlık ve yoksulluk içinde yitip giden hayatlara tanıklık ediyoruz. Bir bir eksiliyoruz. EYT işsiz, çaresiz. EYT geçim mücadelesi veriyor. Bu akşam hep birlikte YAŞAM HAKKIMIZ için 10 dakika KARANLIK diyeceğiz." dedi.

Bir mesaj paylaşan Gönül Boran Özüpak, "EYT nin sesini duyun artık. Yaşam zorluklarına, hayat sıkıntısına DUR demek için; şimdi birlik olma zamanı. Biriz, varız, buradayız deme zamanı." ifadelerini kullandı.

"HAKLIYIZ VE EYT KAZANACAK"

#EYTYaşamHakkıİstiyor etiketiyle mesajlarını paylaşan EYTSYDD İl Koordinatörü Alper Özüpak, "Yaşam standartlarımızın düzene girmesi için yaşayabileceğimiz hayatımızı idame ettirebilecegimiz bir maaşla emekli olmak isteyenleriz. 10 bin gün, 11 bin gün, 12 bin günle emekli olamamış hayatımdan ömür çalınmış magdurlar olarak #EYTYaşamHakkıDiyor ve ekliyoruz HAKLIYIZ VE EYT KAZANACAK. İşimiz, aşımız ve hakkımız için EYT de mücadele ediyoruz. ABO'nun EYT'in Kıdem'in BES'in GSS'nin Düzeltildiği bir hayatta yaşamımıza devam etmek istiyoruz." yazdı.

EYLEMİN İLK GÜNÜ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EYLEMDEN GÖRÜNTÜLER