Bursa
Açık
22.8°

EYT'lilere ilaç bile verilmiyor!

GÜNCEL , 15 Eylül 2020 Salı, 12:59

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) mağduriyetinde 21 yıl geride kalırken, sorunlar her geçen gün ağırlaşıyor. Ankara EYT Derneği Başkanı Ersin Kotan, "Muayene olabiliyoruz ama ilaç alamıyoruz. Bize gidin sigorta priminizi yatırın deniyor" dedi.

EYT'lilere ilaç bile verilmiyor!

EYT mağduriyetinin 21'inci yılında açıklamalarda bulunan Ankara EYT Derneği Başkanı Ersin Kotan, mücadelenin sonuç alınana kadar devam edeceğini söyledi.

Kotan, "Daha önce milletvekillerimizle konuşunca onlar da bu konuyu bilmiyorlardı. Ama şimdi vekillerimiz de konuya hâkim. Ortada çok büyük bir hak kaybı var ve tüm muhalefet haklı olduğumuzun farkında. Bize destleklerini veriyorlar. AK Parti ve MHP'nin bir kısmı bunu görmezlikten geliyor. Önümüze sandık geldiğinde bütün bunları değerlendireceğiz. Yasanın bir an önce çıkması için artık gereken yapılmalı" dedi.

'İLAÇ VERİLMİYOR'

EYT'lilerin koronavirüs salgını sırasında yaşadığı sıkıntıları anlatan Kotan, "Genel Sağlık Sigortası'ndaki sıkıntımız devam ediyor. İnsanlar çalışamıyor ama Genel Sağlık Sigortası primleri ödenmeye devam ediyor. Yaşlılarımız, çalışamayanlarımız var. İnsanlarımız bunları yatıramıyor" diye konuştu.

İlaç almakta sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Kotan, "Muayene olabiliyoruz ama ilaç alamıyoruz. Bize gidin sigorta priminizi yatırın deniyor" ifadelerini kullandı.