Bursa
Açık
24.7°

EYT'lilerden 'vicdan' çağrısı!

GÜNCEL , 17 Kasım 2019 Pazar, 22:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT'ye kapıları kapasa da EYT'liler mücadeleden vazgeçmiyor. EYT'liler sosyal medyayı bir kez daha miting alanına çevirdi ve iktidara seslendi: "##VicdanıOlanEYTyiÇözer

EYT'lilerden 'vicdan' çağrısı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son EYT açıklamalarına sosyal medya üzerinden yanıt veriyor.

Twitter'i bir kez daha miting meydanına çeviren EYT'liler iktidara "vicdan" çağrısı yaptı.

EYTSYDD'nin resmi hesabından yapılan açıklamada, "Vicdanı olan, ERKEN EMEKLİLİK demez... Vicdanı olan, alınteri üzerinden ALGI yapmaz... Vicdanı olan KUL HAKKI yemez... Emekli olma hakkımız kutsalımızdır. Ve; vicdanı olan HAK EDİLMİŞİMİZİ verir..." denildi.

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, Twitter mesajında "çift dikiş" eleştirilerine tepki gösterdi. Özüpak, "Sayın Vekillere sesleniyiruz; Eğer bir tasarruf yapılacaksa, sizler çift dikiş maaşlarınızdan vazgeçin." ifadelerini kullandı.

EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, mesajında "8 bin, 10 bin, 11 bin Prim günleriyle emekli olamayan bizler vicdanlara sesleniyoruz" dedi.

EYT'lilere siyasetçilerden de destek geldi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, "#VicdanıOlanEYTyiÇözer. #EmeklilikteYaşaTakılanlar ne dediği,n e istediğini anlamak sorunun çözümünü sağlayacaktır. Binlerce çalışanın hak mücadelesi ret edip, ülke geleceğini #EYT ile ilişkilendirmek #EMEKLILIKTEYASATAKILANLAR yapılan büyük haksızlıktır. Sorunun çözümüne varız." diye konuştu.

Gürer, "#EYT ödediği primi, verdiği emeği ile hakkını istiyor. Dünyada bu nedenle batan ülke yok ama Hak, Hukuk, Adalet, Demokrasiden uzaklaşıp zorluk yaşayan çok ülke var" ifadelerini kullandı.