Bursa
Çok Bulutlu
13.9°

EYT'lilerden 'kulübe' tepkisi

GÜNCEL , 25 Eylül 2019 Çarşamba, 16:03

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde 40 yıldır mağarada yaşayan İskender Gündüz, kendisi için yapılan 10 metrekarelik bir kulübeye taşındı. Haberin ayrıntıları gündemde geniş yer bulurken, EYT'lilerden de anlamlı bir tepki geldi.

EYT'lilerden 'kulübe' tepkisi

Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Akyar kırsal mahallesinde 40 yıldır mağarada yaşayan İskender Gündüz (74), kendisi için yapılan kulübeye barakaya taşındı.

Bigadiç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan kulübe 10 bin 325 liraya mal oldu. Gündüz'ün su ihtiyacını karşılaması için de kulübenin dışına su tankı kondu.

675 liralık yaşlılık aylığı ve gıda yardımı alan Gündüz, kendisi için yaptırılan kulübe için "Buraya emek harcanmış, burası kulübe değil ev. Devletin yaptığı güzel olur" dedi.

Haber EYT'liler cephesinde de geniş yankı buldu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, 74 yaşındaki Gündüz'e sadece 10 metrekarelik bir kulübenin layık görülmesine tepki gösterdi.

Özüpak, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Suriyeli'ye 500 metrekare arsa içinde 250 metrekare ev yapalım denirken, bize layık görülen 10 metrekare bir oda. Aynı asgari ücret ve emeklilik maaşı gibi değil mi?

Bin 200 TL emekli maaşı, 2 bin 20 TL asgari ücret.

Önce vatandaşımızı düşünen yöneticiler yetiştirmeliyiz.

Kendi ulusunu, vatandaşını 3. sınıf vatandaş yerine koyanlar yüzünden bugün işçi sınıfı ve halkımız mağdur ve sefalet içinde yaşam savaşı vermeye devam ederken, bizler hak etmediğimiz mumale ve hak etmediğimiz hayatı istemiyoruz. Biz alnımızın teriyle kazandığımız haklarımızın peşindeyiz."

Seyahat yasağı kalkar kalmaz Bodrum'a akın ettiler
Seyahat yasağı kalkar kalmaz Bodrum'a akın ettiler
Karagöl her mevsim ayrı güzel
Karagöl her mevsim ayrı güzel
Kaz Gölü kurtuldu
Kaz Gölü kurtuldu
'Çatalburun'da saf ırka ramak kaldı
'Çatalburun'da saf ırka ramak kaldı