Bursa
Parçalı Bulutlu
29°

EYT'lilerden İYİ Parti'ye ziyaret

GÜNCEL , 08 Ocak 2020 Çarşamba, 00:33

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum Şubesi, İYİ Parti'ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

EYT'lilerden İYİ Parti'ye ziyaret

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Çorum Şubesi, İYİ Parti'yi ziyaret etti.

Ziyarette Emeklilikte Yaşa Takılanlar Çorum Derneği Başkanı Murat Kırçı, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı'ya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

EYT Çorum Dernek Başkanı Murat Kırçı, mevcut iktidarın EYT'lileri yük olarak gördüğünü belirterek, bunu asla kabul etmediklerini belirtti.

'BİZ BU DEVLETE YÜK DEĞİLİZ'

Kendilerini kabul eden İYİ Parti yöneticilerine teşekkür eden Kırçı, "Biz bu devlete yük değiliz. EYT'liler bu ülkenin mimarıdır, emekçisidir. EYT'liler sadece devlete yatırdıkları primin kendilerine düşen paylarını talep ediyorlar. 23 yıl geriye işletilen bir kanunla haklarımız geri alınıyor. Bunun izahı olmaz. Futbolda bile 90 dakika başladıktan sonra kural değişmez. Bizler kimseye muhtaç olmadan hayatımızı idame ettirmek istiyoruz ve bu haklı mücadelemizden de asla vazgeçmeyeceğiz". dedi.

'HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ'

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ise, Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirterek, "Vermiş olduğunuz mücadelenin samimi olduğunu, doğal bir hak arayışı mücadelesi olduğunu düşünüyoruz. Zaten haklı mücadeleniz için TBMM'de İYİ Parti Grubu olarak EYT'liler için yazılı ve sözlü önerge sunduk ve bu önergelerin hiçbiri gündeme dahi alınmadı. Biz Demokrasiye inanan insanlarız ve sizlerin haklı mücadelesi de mutlaka sonuç verecektir. Bunu hep beraber, hep birlikte başaracağız" ifadesini kullandı.