Bursa
Dumanlı
18°

EYT'lilerden Berat Albayrak'a yanıt geldi

GÜNCEL , 09 Ekim 2019 Çarşamba, 13:35

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) "Gündemde de yok, çalışma da yok" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a Twitter'da düzenledikleri sanal mitingle yanıt verdi. EYT'liler "#EYTliyizVazgeçmiyoruz" etiketiyle yine yüz binlerce mesaj attı.

EYT'lilerden Berat Albayrak'a yanıt geldi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD), Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "EYT gündemimizde yok, çalışma da yok" açıklamasının basına yansıdığı gün Twitter'de yoğun bir kampanya yürüttü.

Sosyal medyayı bir kez daha miting alanına çeviren EYT'liler, Bakan Albayrak'a tepkilerini "#EYTliyizVazgeçmiyoruz" etiketi altında dile getirirken, taleplerini de bir kez daha yineledi.

EYTSYDD'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "EYT'liyiz. Anayasal hakkımız adına buradayız. Biz, hakkımızdan hiçbir zaman vazgeçmedik; vazgeçmeyeceğiz. Mücadelemiz sonuç alana kadar devam edecek. Umudumuzu da, mücadelemizi de asla bırakmayacağız." denildi.

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak da mesajında "Emeklilik hakkımızın, anamızın ak sütü kadar helal olduğunu biliyoruz. Asla vazgeçmeyeceğiz." dedi.

EYTSYDD'nin Twitter mitingine milletvekilleri de destek verdi. CHP Nİğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, "Emeklilikte yaşa tkılanlar olarak hakkınız için ses veriyorsunuz. Devlet ciddiyet ister. İktidar ilgileniyormuş gibi yapmasın çözüm üretsin. Çözüm de var." mesajını paylaştı.

"#EYTliyizVazgeçmiyoruz" etiketiyle atılan tweet'lerle EYT kısa sürede popüler gündem maddeleri arasında yer aldı.

Bodrum'da sessiz bayram
Bodrum'da sessiz bayram
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Denizde milyon dolarlık bayram keyfi
Hong Kong'da Çin protestosu
Hong Kong'da Çin protestosu
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır
Deniz Piyadeleri bayramda da göreve hazır