Bursa
Az Bulutlu
25.1°

EYT'lilerden 'baraj' hatırlatması

GÜNCEL , 29 Ekim 2019 Salı, 18:02

EYT tartışmaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "40 yaşında, 50 yaşında emeklilik olur mu?" açıklamasıyla yeniden alevlenirken, EYT'liler tepkili... Emeklilik için mücadele eden EYT'liler siyaset kurumuna baraj altında kalan DSP ve ANAP'ı hatırlattı.

EYT'lilerden 'baraj' hatırlatması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"5 bin, 10 bin, 11 bin gün prim yatırmış, ülkesine katma değer sağlamış biz EYT'lilere '40 yaşında, 50 yaşında emeklilik olur mu?' diyenler, bir de prim gününden hesap yapsınlar.

Ömürleri çalışmakla geçen emekçiler, emekliliklerinde meslek hastalıklarından kalan ömürlerini hastane köşelerinde poşetler dolusu ilaçla hayatlarını idame etmeye çalışacaklar.

Sayın Cumhurbaşkanımız 46 yaşında emekli olup bize 'Erken emeklik olur mu?' demesi de bize hiç inandırıcı gelmiyor.

Devlet insanını düşünendir, ülkesine katma değer üreten bizler, anamızın ak sütü gibi helal olan emekliliğimizi geri almak için mücadele ediyoruz.

Haklılığımızdan dolayı hiçbir devlet memuru bize kötü gözle bakamıyor ve bizi haklı görürken hükümete siyaset yapanların siyasi yaşantılarında EYT'yi görmeyenlerin de gerekli cevapları EYT mağdurları er geç verecektir.

Nasıl DSP ve ANAP tarihte yerlerini aldıysalar, hakkımızı vermeyen, bizi hor görenler de tarihin tozlu sayfalarında nerede olacaklarını hepimiz görecegiz.

Yeter ki biz birlik beraberlik içinde hareket edelim."