Bursa
Açık
20.1°
enBursa Haber

EYT'liler o soruya yanıt arıyor! Vedat Bilgin görevden alındı mı?

GÜNCEL , 09 Ekim 2019 Çarşamba, 10:01

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'in görevden alındığı iddia edildi.

EYT'liler o soruya yanıt arıyor! Vedat Bilgin görevden alındı mı?

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin'in görevden alındığını iddia etti.

Tezel, "Vedat Bey, cumartesi günü görevden alınmış. Daha doğrusu artıuk görevine son verilmiş. Bu sebeple EYT komisyonunda da çalışmaların sona ereceğini düşünüyorum. Açıklarlar açıklamazlar ayrı mesele ama EYT ile ilgili bir çalışmanın sona erdiğini söyleyebiliriz. Bu dönem için yalnız bu. EYT bitmez çünkü. Staj mağdurları bitmez, ABO bitmez. Çözüme kavuşuncaya kadar devam eder. Ama şu an için 15 gün önce başlayan sürecin sona erdiğini söyleyebiliriz." dedi.

Tezel'in Youtube'daki bir kanala yaptığı bu flaş açıklamayı kendi sosyal medya hesabından paylaşmaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığından ve Vedat Bilgin'den konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak Vedat Bilgin, sosyal medya hesaplarında "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı" ve "Sosyal Politikalar Kurulu Bşkv." unvanlarına yer vermeye devam ediyor.

Tezel'in Vedat Bilgin'in görevden alındığını iddia ettiği 5 Ekim Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK PARTİ'nin Kızılcahamam kampında bulunuyordu.

BERAT ALBAYRAK'TAN EYT AÇIKLAMASI

'VEDAT BİLGİN GÖREVDEN ALINDI' İDDİASINA YANIT

Tezel'in iddiasının Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "EYT gündemde yok, çalışma da yok" şekindeki açıklamasının basına yansımasından sonra gelmesi dikkat çekti.