Bursa
Gökgürültülü Sağanak
21.6°

EYT'liler miting yapacak mı? Özüpak'tan EYT'lilere çağrı...

GÜNCEL , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 14:49

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, mağduriyetin 21'inci yılında tüm EYT'lilere derneklere üye olma çağrısı yaptı. Özüpak, "Sizler varsanız bu mücadele devam edecek" dedi.

EYT'liler miting yapacak mı? Özüpak'tan EYT'lilere çağrı...

EYTSYDD ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT mağduriyetinin 21'inci yılında sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında değerlendirmelerde bulundu.

EYT'lilerin bu güne kadar 23 dernek kurduğunu belirterek, EYT'lileri derneklere üye olmaya çağıran Özüpak, "Elinizden alınan hakkınız için mücadele etmek zorundasınız. İnanıyorum ki hem il derneklerine sahip çıkacaksınız, hem de mücadelede her yerde olacaksınız." diye konuştu.

'MÜCADELE YASAL ZEMİNDE SÜRECEK'

EYT'lilerden gelen miting ve eylem taleplerine de yanıt veren Özüpak, "Biz her zaman çalışmalarımızı yasal zeminlerde yaptık ve böyle de devam edeceğiz. Pandemiz süreci bizleri gerçekten olumsuz etkiledi. Sosyal medya elimiz ayağımız oldu. Bütün arkadaşlarımızı bu mecralara bekliyoruz. Biz de teknolojiden anlamıyoruz, çocuklarımızdan destek alıyoruz. Sonradan öğrendik teknolojiyi, ama yapıyoruz. Pandemi döneminde sosyal medya en büyük mücadele alanımız. Bundan vazgeçmeyin, bıkmayın, yorulmayın. Umutsuzluğa yer yok. Pandemide elimiz kolumuz bağlı, miting yapamıyoruz, salon toplantısı yapamıyoruz. Ama Twitter var, orası bizim. Derneklere üye olun. Siz varsanız o dernekler var." dedi.

'ASLA UMUTSUZLUK YOK'

Bilinçlenme sayesinde EYT mücadelesinin çok önemli bir aşamaya geldiğini kaydeden Özüpak, "Sizler varsanız bu mücadele devam edecek. O yüzden asla umutsuzluk yok." diye konuştu.

EYT mücadelesinde milyonların hakkı olduğunu belirten Özüpak, "Kimse bu davanın üstüne basıp da ezip geçemez. Buna izin de vermeyiz" ifadelerini kullandı.