Bursa
Açık
19.2°

EYT'liler Kocaeli'de buluştu

GÜNCEL , 04 Ağustos 2019 Pazar, 17:52

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, İzmit'te EYT'lilerle bir araya geldi.

EYT'liler Kocaeli'de buluştu

EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, sayıları giderek artan EYT derneklerini ziyaretlere başladı.

EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak ve dernek yöneticileriyle birlikte İzmit'te EYT'lilerle bir araya gelen Özüpak, Gebze Kent Meydanı'nda Gebze EYT Derneğinin kurduğu standı ziyaret etti, ardından da Kocaeli EYT Derneği'nin toplantısına katıldı.

Kocaeli EYTSYDD Başkanı Erkan Çetinkaya'nın ev sahipliğinde GAKO Kervansaray İş Hanı'ndaki dernek lokalinde gerçekleştirilen toplantıda EYT'lilere derneklere üye olma çağrısı yapıldı.

Özüpak, "Davasına sahip çıkan arkadaşlarla yol aldığımız için çok gururluyum. Geçmiş zamanda bu konuyla ilgili olarak insanları bilgilendirme ve bilinçlendirme anlamında zorluk çektik. Şu an görüyoruz ki tüm Türkiye'de ben de varım ve bu dernekleşme sürecinde sorumluluk alan arkadaşlarımızla birlikte federasyon olma yoluna gidiyoruz. Onun kararını aldık. İlk kurullarını yaparlarsa federasyonlaşma da gerçekleşmiş olacak. Böylece daha çok sesimizin duyurulacağı ve tüm Türkiye'ye yayılacağımızın örneğidir" açıklaması yaptı.