Bursa
Parçalı Bulutlu
19.4°
enBursa Haber

EYT'liler kararlı: Bu hak alınacak!

EKONOMİ , 09 Kasım 2018 Cuma, 16:34

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYD Derneği) yöneticileri son iki günü Ankara'da geçirdi. Meclis'te geniş kapsamlı görüşmelerde bulunan EYTSYD Derneği'nden "Mücadelemizde birliğimizden aldığımız güçle bu hak alınacaktır" açıklaması geldi.

EYT'liler kararlı: Bu hak alınacak!

EYTSYD Derneği yöneticileri 7-8 Kasım tarihlerinde Ankara'da temaslarda bulundu.

'KAZANAN BİZLER OLACAĞIZ'

Görüşmeleri yazılı açıklama ile duyuran EYTSYD Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, "Yasal süreç devam ediyor. Haklı mücadelemizi pes etmeden sonuna kadar devam ettirdiğimiz sürece kazanan bizler olacağız" dedi.

EYTSYD Derneği yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için hem AK PARTİ Genel Merkezine hem de Cumhurbaşkanlığına randevu dilekçesi sundu.

AK PARTİ Ankara İl Başkanlığında, Başkan Yardımcıları Cemal Güngör ve Adnan Ketencioğlu ile görüşerek, dosya sunan Dernek yönetimi, dosyanın Cumhurbaşkanı'na iletileceği sözü aldı.

Meclis'te yapılan temasları da Başkan Gönül Boran Özüpak, şöyle sıraladı:

  • MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ve yeni Grup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül ile yapılan görüşmede verilen sözlerinin ve kanun tekliflerinin arkasında olduklarını, Sayın Devlet Bahçeli'nin sözleri hakkında sabırlı olmamızı beyan ettiler.
  • Sayın Devlet Bahçeli'den randevu talebimizin 2 haftaya kadar gerçekleşme sözünü Sayın Erkan Akçay'dan aldık.
  • MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ile yapılan görüşmede, şahsına yapılan hakaretlere varan söylemlerden rahatsızlıklarını dile getirerek, onca hakarete rağmen sözlerinin arkasında olduklarını dile getirdi.
  • MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Her ortamda haklılığınızı dile getiriyoruz ve savunucusu olarak sözlerimizin arkasındayız" dediler.
  • CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Emeklilikte yaşa takılanların yanındayız" diyerek, haklarımız için mücadele vereceklerini dile getirdi.
  • Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile yapılan görüşmede, BBP olarak kanun teklifi hazırladıklarını ve bu mağduriyetin bitirilmesi için mücadele olduklarını kaydetti.

AK PARTİ İLE NEDEN GÖRÜŞÜLMÜYOR?

Açıklamasında "Neden AK PARTİ ile görüşülmüyor?" sorusuna da yanıt veren Gönül Boran Özüpak, "AK PARTİ Grup Başkanlığı yöneticileriyle Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, randevu taleplerimizi bütçe görüşmelerinden kaynaklanan yoğunluk sebebiyle ileriki tarihe ötelemiştir" dedi.

'BU HAK ALINACAK'

"EYT'nin 2019'da bütçesinde olmayışı halkı davamızın bitişi değildir" diye konuşan Özüpak, "Süreç devam ediyor. Haklıyız. Mücadelemizde birliğimizden aldığımız güçle bu hak alınacaktır" ifadelerini kullandı.

Genç bakışlara sahip olmak için
Genç bakışlara sahip olmak için
Yetişkin filmlerinden servet kazanıyor
Yetişkin filmlerinden servet kazanıyor
Genco Erkal Bursa'da kapalı gişe oynadı!
Genco Erkal Bursa'da kapalı gişe oynadı!
Johnny Depp, 20'li yaşlardaki Rus dansçı ile evlenecek'
Johnny Depp, 20'li yaşlardaki Rus dansçı ile evlenecek'