Bursa
Parçalı Bulutlu
18.2°

EYT'liler isyan etti!

GÜNCEL , 20 Ocak 2020 Pazartesi, 13:17

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Çorum Şubesi, BBP İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Murat Kırçı, "Suriyeli göçmenler sağlık ve sosyal hizmetlerden şartsız faydalanırken işsiz kalmış bir EYT'li Genel Sağlık Sigortası ödemek zorunda bırakılıyor" dedi.

EYT'liler isyan etti!

Siyasi partilere gerçekleştirdiği ziyaret programı çerçevesinde Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığını da ziyaret eden dernek yöneticileri, BBP İl Başkanı Şakir Yıldırım tarafından ağırlandı.

Corumpost.com'da yer alan habere göre ziyarette konuşan Dernek Başkanı Murat Kırçı, emeklilikte yaşa takılanların mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini dile getirirken, "EYT bir hak davasıdır. Haklarımız iade edilene kadar mücadelemize devam edeceğiz. EYT'liler devlete yük değildir, zira devlete yıllarca ödediği primin kendilerine düşen payını talep etmektedir.

AF DETAYLARI BELLİ OLDU, SIRADA EYT Mİ VAR?

Suriyeli göçmenler sağlık ve sosyal hizmetlerden şartsız faydalanırken işsiz kalmış bir EYT'li Genel Sağlık Sigortası ödemek zorunda bırakılıyor. Suriyeli göçmenler için yardım kampanyaları düzenlenirken EYT'li aç kalmış, intihar eden kapı komşusu yok sayılıyor. Esnaf odalarına da buradan çağrıda bulunuyoruz. Bağ-Kur primini, faturalarını ödeyemeyen EYT'li esnaf kardeşlerimiz var. Suriyeliler için başlattığınız kampanyanın devamı olarak bu kardeşlerimiz içinde kampanya bekliyoruz.

Bu münasebetle Sayın Şakir Yıldırım aracılığı ile BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici'ye EYT'ye verdikleri destekler için teşekkür ediyoruz. Ayrıca Sayın Başkan Yıldırım'a ve BBP'ye gönül verenlere bu samimi misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.