Bursa
Gökgürültülü Sağanak
21.5°

EYT'liler ekim ayını bekliyor

GÜNCEL , 14 Eylül 2020 Pazartesi, 15:02

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, ekim ayında Meclis'in açılmasıyla birlikte mücadele sürecinin hız kazanacağını söyledi.

EYT'liler ekim ayını bekliyor

EYTSYDD ve Marmara EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, ekim ayında Meclis'in açılmasıyla birlikte Ankara'daki görüşme trafiğini hızlandıracaklarını söyledi.

EYT mağduriyetinin 21'inci yılında sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Özüpak, Cumhur İttifakı ortaklarıyla bir iletişim sağlayamadıklarını, ancak yine de baskı unsuru olmaya devam edeceklerini ve gelişmeleri tüm EYT'lilerle paylaşacaklarını belirtti.

EYT ve diğer sosyal güvenlik sorunlarının Meclis'te çözüleciğini kaydeden Özüpak, "Bütün kapıları tek tek çalacağız" dedi.

"Ekimde Meclis'in açılmasıyla kıdem tazminatı fonunun tekrar gündeme gelmesini istemiyoruz" diye konuşan Özüpak, CHP ve İYİ Parti'den noter onaylı taahhütname istediklerini, ancak pandemi nedeniyle sürecin kesintiye uğradığını belirterek, "Artık vaat istemiyoruz. Muhalefetten noter onaylı taahhütname istedik. Hayır demediler. İnşallah en kısa sürede bu belgeleri tanzim ettirip sizlerle paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

EYT'lilere de çağrıda bulunan Özüpak, "Bulunduğunuz illerde siyasilerle görüşmelerinizde hakkınızı çatır çatır savunun, sizi kovamazlar size hakaret edemezler, yerden göğe kadar haklısınız ve hakkınız için mücadele ediyorsunuz. Sizin oyunuz o insanları oraya getirdi" diye konuştu.