Bursa
Açık
12.4°

EYT'liler Bursa'da gövde gösterisi yapacak!

BURSA , 15 Şubat 2020 Cumartesi, 12:11

Emeklilikte yaşa takılanlar yarın (16 Şubat 2020 Pazar) bir kez daha Bursa'da buluşacak. Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'nin (BEYTD) düzenlediği toplantıya Türkiye'nin dört bir yanından EYT'lilerin katılması bekleniyor.

EYT'liler Bursa'da gövde gösterisi yapacak!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin her ay bir ilde düzenlemeyi planladığı çalıştayların ilki yarın Bursa'da yapılacak.

Nilüfer Karaman Dernekler yerleşkesinde düzenlenecek çalıştaya Türkiye'nin dört bir yanından EYT'liler katılacak.

Bursa Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği'nin (BEYTD) düzenlediği buluşmada Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak ile EYT sorununun geniş kitlelerce fark edilmesini sağlayan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Genç İşsizler Platformu Sözcüsü Dr. Mustafa Murat Kubilay ve BEYTD Başkanı Turgay Ölüç birer konuşma yapacaklar. Toplantının moderatörlüğü Esat Kaplan üstlenecek.

Bugüne kadar 21 ilde dernek kuran, 6 ilde dernek kurma çalışmalarını sürdüren ve 30 ilde temsilciliği bulunan EYTSYDD bu yıl içinde 3 federasyon kurmayı, ardından da EYT'lileri konfederasyon çatısı altında birleştirmneyi hedefliyor.