Bursa
Parçalı Bulutlu
26°

EYT'liler Binali Yıldırım ile buluştu! İşte o görüşmede konuşulanlar...

GÜNCEL , 25 Mayıs 2019 Cumartesi, 14:09

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) yarın Yenikapı'da yapacağı miting öncesi sürpriz bir buluşma gerçekleşti. EYTSYDD yönetimi, AK PARTİ'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'la bir araya geldi. Peki o görüşmede neler konuşuldu? İşte görüşmenin perde arkası...

EYT'liler Binali Yıldırım ile buluştu! İşte o görüşmede konuşulanlar...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) 26 Mayıs 2019 Pazar (yarın) günü Yenikapı'da yapacağı miting öncesi sürpriz bir buluşma gerçekleşti.

EYTSYDD yönetimi, AK PARTİ'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'la bir araya geldi.

Binali Yıldırım, EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticileriyle Haliç Kongre Merkezi'nde buluştu.

1.5 SAATLİK GÖRÜŞME

Saat 12.45'te başlayan görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Görüşmenin ardından EYTSYDD'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda "@EytSydDernegi Başkanımız Gönül Boran Özüpak ve beraberindeki heyet, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım ile görüşmüş, mağduriyetimizi kendisine ilk ve yetkili ağızdan anlatmışlardır. Kendilerine teşekkür ederiz." denildi.

GÖRÜŞME ÇAĞRISI SABAHA KARŞI GELDİ

enbursa.com'un edindiği bilgilere göre, Binali Yıldırım'ın EYTSYDD'ye görüşme çağrısı sahur saatlerinde geldi. EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak'a sabaha karşı saat 03.30 sıralarında gelen telefonla Binali Yıldırım'ın EYT'lilerle görüşeceği bildirildi.

EYT heyeti saat 12.45'te Haliç Kongre Merkezi'nde Yıldırım ile buluştu.

GÖRÜŞMEDE NE KONUŞULDU?

Yaklaşık 1.5 saat süren görüşme olumlu bir havada geçti.

ABO SORUNU DA İLETİLDİ

Görüşmede EYT heyeti Yıldırım'a aylık bağlanma oranlarıyla ilgili sorunları da iletti.

YILDIRIM MİTİNGE KATILACAK MI?

EYTSYDD Başkanı Özüpak, Yıldırım'ı yarın yapılacak mitinge de davet etti. Ancak Yıldırım, EYT heyetinin ısrarlı davetlerine karşın mitinge katılamayacağını bildirdi.

CUMHURBAŞKANI'NDAN RANDEVU TALEBİ

Görüşmede EYT heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konu hakkında yanlış bilgilendirildiğini kaydederek, Erdoğan ile görüşme talebini Yıldırım'a iletti.

BAŞKAN ÖZÜPAK'TAN AÇIKLAMA

EYTSYDD Başkanı Özüpak, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Sayın Binali YILDIRIM Bey ile gerçekleştirdiğimiz toplantımızda 26.05.2019 da gerçekleştireceğimiz Yenikapı mitingine davetimiz yaş ve maaş mağdurları olarak EYT, Abo sorunlarımızı çözüm istediğimizi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyden randevu talebimizi dile getirdik. Taleplerimizi Cumhurbaşkanımıza ileteceklerini sözünü alarak, mitingimize yoğunlukları sebebiyle katılım yapamayacaklarını bildirdi." açıklamasını yaptı.

YILDIRIM DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın EYT için tüm kapıları kapatmasına karşın Binali Yıldırım, Çalışma Bakanlığı'nın konuyla ilgili çalışma yaptığını belirterek, "Ben hayatım boyunca arkasında olduğum işi bırakmam" demişti.