Bursa
Hafif Sağanak Yağışl
13.3°

EYT'liler 8 Eylül'e hazır!

GÜNCEL , 06 Eylül 2019 Cuma, 14:25

Emeklilikte yaşa takılanların merakla beklediği haber dün akşam geldi. Ankara Valiliği'nden miting izni çıkarken, EYT'liler de son hazırlıklarını yaptı.

EYT'liler 8 Eylül'e hazır!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) 4447 sayılı yasanın 20'inci yıldönümünde 8 Eylül 2019 Pazar günü Ankara Tandoğan Meydanında yapacağı miting öncesi son hazırlıklar tamamlandı.

Hafta başından bu yana Ankara'da temaslarda bulunan EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpak ve dernek yöneticileri, Cumhurbaşkanlığı, siyasi partiler ve sendikalarla sivil toplum kuruluşlarını kapı kapı dolaşarak miting davetiyelerini takdim etti.

VALİLİK ONAYI GELDİ

Hazırlıklarına aylar öncesinden başlanan mitingle ilgili olarak Ankara Valiliğinden beklenen onay da dün akşam saatlerinde geldi.

İzin belgesini sosyal medya hesabından paylaşan EYTSYDD Başkanı Özüpak, "Biz yasal olmayan hiçbir toplantı ve miting yapmadık, yapmayacağız." notunu düştü.

Türkiye'nin dört bir yanından mitinge katılacak EYT'liler sabah saatlerinde Anıtkabir'i ziyaret edecek.

Tandoğan Meydanı'ndaki miting saat 12:00 ile 15:00 arasında gerçekleşecek. Mitingte EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak, Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun ve EYTSYDD Başkanı Gönül Boran Özüpaki, birer konuşma yapacak.

Ünlü Sanatçı Haluk Levent de mitinge katılarak EYT'lilere destek verecek.

HAZIRLIKLAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ

EYTSYDD Başkanı Özüpak ve dernek yöneticileri, dün akşam da Ankara'daki EYT'lilerle buluşarak, miting hazırlıklarını gözden geçirdi.

Toplantıya çok sayıda EYT'li katıldı.

Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Bakan Akar bahriyelilerle bayramlaştı
Volkswagen'e bir darbe daha
Volkswagen'e bir darbe daha
Hong Kong'da Çin protestosu
Hong Kong'da Çin protestosu
MHP lideri geleneği bozmadı
MHP lideri geleneği bozmadı