Bursa
Az Bulutlu
28.5°

EYT'liler 2020 yılında ne yapacak?

GÜNCEL , 01 Ocak 2020 Çarşamba, 17:24

Çalışma hayatında 2019 yılına damga vuran EYT'liler 2020'de de mücadeleye devam mesajı verdi. EYT'liler önce 3 ayrı bölgede federasyon, ardından da konfederasyon kuracak.

EYT'liler 2020 yılında ne yapacak?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, resmi Twitter hesabından yeni yıl mesajı yayınladı.

Özüpak, "2019 yılında birbirimize tututanarak, birbirimizden güç alarak; umudu dirilttik! Mücadelemizi büyüttük! Hiç vazgeçmedik mücadelemizden. 2020 yılının sevginin, kardeşliğin, mücadelenin, birlikteliğin, dayanışmanın yılı olmasını diliyorum." dedi.

Özüpak, "mücadeleye devam" mesajı verirken, EYT'lilerin 3 ay için konfederasyonlaşma çalışmalarını tamamlaması bekleniyor.

Aralık 2018'de Bolu'da yapılan çalışma toplantısında federasyon kurma kararı alan, Ekim 2019'da Kocaeli düzenlenen çalıştayda da konfederasyonlaşma kararına varan EYT'liler, bu kararları 2020 yılında hayata geçirecek.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaş ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak öncülüğünde yürütülen çalışmalar çerçevesinde 2019 yılı boyunca 18 ilde EYT dernekleri kuruldu. Önümüzdeki kısa sürede 9 ilde daha EYT derneği kurulacak. Resmi işlemlerin tamamlanmasıyla EYT il derneklerinin sayısı 27'ye ulaşmış olacak.

İLK FEDERASYON MARMARA'DA

EYT'lilerin federasyonlaşağı ilk bölge Marmara olacak. Marmara EYT Federasyonunun ocak ayında kurulması planlanıyor.

Marmara EYT Federasyonunu Ege ve İç Anadolu EYT federasyonları izleyecek.

En geç Şubat 2020'de Ege ve İç Anadolu EYT dernekleri de federasyonlaşmış olacak.

MARTTA KONFEDERASYON

Üç federasyonun kuruluş işlemlerinin tamamlanmasının ardından EYT Konfederasyonun da Mart 2020'de kurulması planlanıyor.