Bursa
Açık

EYT'li sayısı neden açıklanmıyor?

GÜNCEL , 17 Ağustos 2019 Cumartesi, 11:01

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak'tan çarpıcı açıklamalar geldi. EYT'lileri illerde kurulan derneklere üye olmaya davet eden Özüpak, "Siyasiler de bu mücadelenin büyümesinden, kitlesel olarak hak aramamızdan korkmaktadırlar ve bu nedenle bizim sayımızı net olarak açıklamamaktadırlar" dedi.

EYT'li sayısı neden açıklanmıyor?

EYTSYDD İl Temsilcileri Koordinatörü Alper Özüpak'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (EYTSYDD) bütün işçi ve emekçi kardeşlerimize umut olmaya devam etmesi için işçi emekçi kardeşlerimizin illerde açılan derneklere sahip çıkması gerekliliğini buradan birkez daha yineliyoruz.

EYT mücadelesi neden önemlidir?

Bugün bütün siyasi partileri tek bir araya getiren EYT'li mağdurlardır.

Bugün bütün sendikaları bir araya getiren yine EYT'li mağdurlardır.

Siz hiç değişik sendikaların ve değişik partilerin bir arada yan yana kardeşçe miting yaptığını gördünüz mü?

EYT, toplumsal bir sorundur ve sorunlarımıza her gün yenileri eklenirken işçiyi emekçiyi savunacak, hakları için mücadele edecek kurumlar ne yazık ki işçinin, emekçinin sorunlarına çözüm aramak ve derdine derman olmak yerine işçi sınıfının gözünde değerleri her gün biraz daha düşmektedir.

'EYT'NİN GÜCÜ YENİ FARK EDİLİYOR'

EYT mağdurlarının hak mücadelesi bütün dünyaya örnek olmuş, Time dergisine kapak, hayatımız roman, belki de şimdi hayatımız tiyatro veya sinema olarak hayattaki yerini alacaktır.

EYT'nin aileleriyle büyük bir güç olduğunu artık yavaş yavaş fark ediyoruz.

'SAYIMIZ NEDEN AÇIKLANMIYOR?'

Siyasiler de bu mücadelenin büyümesinden, kitlesel olarak hak aramamızdan korkmaktadırlar ve bu nedenle bizim sayımızı net olarak açıklamamaktadırlar.

Büyük şehirlerdeki emekçi kardeşlerimiz yeni yeni mücadeleyi birleştirince ses geldiğini anlamaya başladılar ve her etkinliğimizde milyonların yanyana gelmesinin en büyük nedeni de EYT'nin ve hak mağduriyetinin tek hak arayıcısı ve sonuna, sonuç alana kadar mücadeleye devam diyen EYTSYD dernekleridir.

Bundan sonra da böyle devam edeceğiz.

BEŞTEPE'YE EYT ÖNERGESİ

"Bizim derdimiz geçimle" ve hayatın içinde yok olan aileler değil, mücadele eden, birlik beraberlik içinde sesini ve mücadelesini yasal alanlarda yapan Derneğimiz ve siz degerli dostlarımızla daha da güçlendirmeye devam edeceğiz. Etmeliyiz ve sonuna kadar da gelecegimiz ve çocuklarımız için yanyana olmalıyız.

Biz inanırsak her şeyi değiştiririz."