Bursa
Az Bulutlu
24.1°

EYT konusunda sonunda o da isyan etti!

EKONOMİ , 19 Ekim 2019 Cumartesi, 15:16

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun'dan zehir zemberek açıklamalar geldi. "EYT bütçede yok" açıklamasının hiçbir değer taşımadığını belirten Erdursun, "EYT'liler artık bıktı. Artık yeter; çözecekseniz çözün, çözmeyecekseniz çözmeyin. Madem çözmeyeceksiniz, niye görüşmeler yapıyorsunuz, niye dosyalar alıyorsunuz" diye sordu.

EYT konusunda sonunda o da isyan etti!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal'ın "Bütçede EYT yok" açıklamasını değerlendirdi.

EYT'LİLERDEN VEDAT BİLGİN'E YENİ ZİYARET... OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Youtube kanalından açıklama yapan Erdursun, "Şunu çok net bir şekilde söyleyeyim: Ülkemizde bütçe hazırlanırken bu bütçelere uyulmaz. Bütçenin kalemleri tek tek yazılsa da bu kalemler her zaman aşar. Bütçede olmayanlar bütçeye konulabilir." dedi.

'ÜRKEK BİR AÇIKLAMA'

Naci Ağbal'ın açıklamasını "ürkek bir açıklama" olarak niteleyen ve EYT sorusuna net bir yanıt verilmediğini söyleyen Erdursun, şöyle devam etti:

'CUMHURBAŞKANI DIŞINDA SÖZ SAHİBİ YOK'

"Çünkü karar verici kendileri değil. Ekonomi Bakanı, Maliye Bakanı, Çalışma Bakanı... kim olursa olsun, EYT konusunda ne söylerse söylesinler, ben bunun hiçbir anlam ve geçerliliği olmadığını biliyorum Bu konuda tek bir söz sahibi var, o da Cumhurbaşkanı. Cumhurbaşkanı, 'EYT gündemimizde yok' dese bütün AK PARTİ'liler bunu söyleyecektir, Cumhurbaşkanı 'EYT'liler mağdurdur' dese bütün AK PARTİ'ler 'Evet bu sorun çözülmeli' diyecektir.

EYT'DE YOĞUN MESAİ... OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

Gerçekleri bilip söyleyemiyorlar. Halkın, mağdurun yanında olamıyorlar. Kendi lideri ne derse onu dinleyen bir mantık. 'EYT'liler büyük bir kitle, bir mağduriyet var, muhakkak bir şeyler yapmalıyız' diyecek kimse yok. Birilerinin de halkın yanında olması lazım."

'ÇÖZECEKSENİZ ÇÖZÜN, YETER ARTIK'

EYT'lilerin artık bıktığını söyleyen Erdursun, "Yeter artık kardeşim, diyorlar. Çözecekseniz çözün, çözmeyecekseniz çözmeyin. Madem çözmeyeceksiniz, niye bizimle görüşmeler yapıyorsunuz? Dosyalar alıyorsunuz. EYT'lilerin burasına gelmiş durumda artık." diye konuştu.

'SEÇİMİN BEKLENMESİ ANLAMSIZ'

Suriye meselesinin artık bitmekte olduğunu belirten Erdursun, "EYT yine gündemde olacak. Ürkek davrananlar kaybedecek. 2020'de seçim olması kuvvetle muhtemel. Ama seçimin beklenmesi de anlamsız. Mağduriyet var mı var, kişi sayısı bellş, maliyeti belli, devletin bütçesi belli. Suriyelilere harcanan para belli, boşa harcanan paralar belli, lükse harcanan paralar belli. Millet bunların hepsini biliyor. TV'ler göstermese de sosyal medya var. Millet her şeyin farkında. EYT'liler artık son noktaya gelmiş durumda" ifadelerini kullandı.